Do Slezska míří přední tým české nejvyšší soutěže a letos i účastník Evropské ligy Jablonec.

Domácí fotbalisté s ním změří síly od 15.30 hodin v rámci osmifinále MOL Cupu.

Karvinští se budou snažit odčinit ligové zaváhání s olomouckou Sigmou (2:3), kdy přišli o výhru v samém závěru. I když pohár je specifická soutěž. „Samozřejmě bychom rádi uspěli, i když se nehraje o ligové body. Ale hrajeme doma a pro nás to bude další konfrontace s výborným týmem, kterou můžeme nabídnout našim fanouškům,“ nechal se už dříve slyšet trenér Roman Nádvorník.

Pak doplnil, že by nerad absolvoval s týmem prodloužení, což se v pohárovém utkání může klidně stát. „Do prodloužení bychom šli neradi, už v sobotu nás čeká důležité utkání ve Zlíně, kde potřebujeme nutně bodovat,“ uvědomuje si Nádvorník.

Severočeši přijíždějí do Karviné v roli favorita a na nabitý program se nevymlouvají. „Někdo si zápasy překládá, někdo dělá, že to nejde. My hrajeme ve středu v Karviné, hned v sobotu na Dukle a letíme do Astany. Hráči to musí vydržet. Je to jejich práce a natrénovaní jsou dobře. Je to jen o hlavě, přepnout a soustředit se na zápas. Žádné úlevy tu nechceme,“ prohlásil trenér Jablonce Petr Rada.

Karvinští už s jabloneckým týmem v této sezoně hráli, v srpnu si na sever Čech přijeli pro porážku 1:4. „Pohár je ale něco jiného, chceme fanouškům nabídnout dobrý zápas,“ dodal Roman Nádvorník.