Předchozí
1 z 14
Další

VIKTOR BUDINSKÝ

Brankář Baníku Ostrava Viktor Budinský.Viktor BudinskýZdroj: Deník/Lukáš Kaboň

- 3 -

Třemi skvělými zákroky podržel Baník, když v první půli chytil hlavičku Papadopulose, přímý kop Qoseho, po přestávce pak ránu Santose vytáhl konečky prstů. Naopak při gólu neodhadl centr, nedostal se na něj a umožnil právě Santosovi skórovat.

GIGLI NDEFE 

Gigli NdefeGigli NdefeZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

O něco lepší než v sobotu s Plzní, ale k ideálu a formě z úvodu sezony má obránce stále daleko. K plusům jeho výkonu bezesporu patří fakt, že v prvním poločase dvakrát zabránil v ohrožení branky Michalu Papadopulosovi. Podporoval i útok.

JAROSLAV SVOZIL

Jaroslav SvozilJaroslav SvozilZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Nenápadný muž. Nikterak nezářil, nicméně svůj standard si odvedl. Nechyboval, byl si jistý, v poklidu vyhrával osobní souboje. A nebál se na sebe vzít i zodpovědnost za rozehrávku. U něj začala akce vedoucí k vyrovnávací brance.

DAVID LISCHKA

David LischkaDavid LischkaZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -


I vinou nedávné nemoci je na něm patrná únava, nehnal se tolik do rozehrávky a v několika soubojích si zbytečně zkomplikoval situaci. Na druhé straně ataky soupeře vždy ustál, nijak pro Baník fatálně nechyboval, byť i on byl u Santose při gólové hlavičce.

JIŘÍ FLEIŠMAN

Jiří FleišmanJiří FleišmanZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Měl výrazně víc prostoru a jeho levá strana byla k ofenzivě využívanější, než v sobotu s Plzní. To zkušenému obránci svědčilo. Negativem je žlutá karta, v sezoně již čtvrtá, takže ve Zlíně bude Baníku chybět.

FILIP KALOČ

Filip KaločFilip KaločZdroj: FC Baník Ostrava

 - 2 -

Jistý v odebírání míčů, soupeř přes něj jen složitě přecházel, vyhrával osobní souboje a zároveň se často pokoušel o rozehrávku a kreativní založení útoku. Právě jeho centr před branku umožnil Baníku vyrovnání.

DAVID BUCHTA

David BuchtaDavid BuchtaZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Jeho kombinace s Kuzmanovičem, Klímou, nebo De Azevedem přinášely v prvním poločase šance, nebo aspoň jejich náznaky. Hned v úvodu druhé půle se nepříjemně střetl s protihráčem, nedlouho poté byl součástí hromadného střídání.

DANIEL TETOUR

Daniel TetourDaniel TetourZdroj: FC Baník Ostrava

 - 2 -

Ve středu zálohy nahradil nevýrazného Lukáše Budínského a svou kreativitou i dobrým pohybem přispěl k obratu. Do hry Baníku dal dynamiku, což se projevilo u první branky Ostravanů. Právě přes něj šel míč ke Kaločovi.

NEMANJA KUZMANOVIČ

Nemanja KuzmanovićNemanja KuzmanovićZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

V prvním poločase hodně aktivní, nabízel se, zabíhal za obranu a také vybídl svými přihrávkami ke koncovce De Azeveda, Klímu i Kaloče. Sám se dostal k zakončení hlavou. Po pauze se už ale s výjimkou akce, kdy nestačil vystřelit, do hry už moc nedostal.

LUKÁŠ BUDÍNSKÝ

Lukáš BudínskýLukáš BudínskýZdroj: FC Baník Ostrava

- 4 -

Po čase dostal možnost místo odpočívajícího Daniela Tetoura v základní sestavě, ale příliš ji nevyužil. Měl dát hře Baníku myšlenku, vyniknout tím, co umí a co zafungovalo s Hradcem Králové – včasná přihrávka za obranu do šance. Snažil se, ale až na pár momentů nebyl výrazný a v 56. minutě šel ze hřiště.

DYJAN CARLOS DE AZEVEDO

Dyjan Carlos de AzevedoDyjan Carlos de AzevedoZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Tenhle zápas patřil k tomu lepšímu, co zkušený Brazilec v aktuálním ročníku předvedl. Snažil se být neustále na míči, vymýšlel, tvořil. A když bylo třeba, zaskočil i v defenzivě. Jako třeba v závěru první půle, kdy přerušil nebezpečný karvinský brejk.

YIRA SOR

Yira SorYira SorZdroj: FC Baník Ostrava

- 1 -

Jasný hrdina Baníku! Na hřiště přišel v 56. minutě, nedlouho poté vyrovnal, v nastavení pak posadil nadýchaný míč na hlavu Klímovi. Svou žolíkovskou roli splnil už podruhé v řadě, s Plzní totiž asistoval u obou branek Baníku.

JIŘÍ KLÍMA

Jiří KlímaJiří KlímaZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Bylo znát, že sobotní dvougólový večer a zařazení do základní sestavy v derby ho pořádně nabudilo. Byl aktivní, snažil se být ve hře a v prvním poločase měl dvě šance. Jednou netrefil míč, podruhé ho skvěle vychytal Bolek. Vše se mu vrátilo v nastavení.

LADISLAV ALMÁSI

Ladislav AlmásiLadislav AlmásiZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Tah se slovenským útočníkem na hrotu vedle Klímy opět vyšel. Nejlepší střelec Baníku se sice ani teď trefy po téměř dvou měsících nedočkal, ale byl neustálou hrozbou pro soupeře, a byť se štěstím, měl podíl na Sorově vyrovnávací brance