Tradiční účastník soutěže může posílat děkovné dopisy do Lískovce, jehož sportovní záchranou v divizi se Bohumín udržel.

Svěřenci Aleše Neuwirtha se mohli potupě vyhnout, ale museli by bodovat. Jejich plány nahlodal útočník Vlachovič. V první šanci selhal, ale v 7. minutě si poradil s obranou a prostřelil Gladiše.

Za chvíli mohlo být srovnáno, jenže Sochu vychytal Pecha a Jatagandzidis ve stoprocentní šanci branku rovnou přestřelil.

Vrcholem byl druhý gól hostů, při němž Hanus prošel obranou Bohumína a zavěsil. „Byl to brejk, ale nemůže projít přes čtyři hráče, to je jasné. Možná se kluci báli faulu v šestnáctce. Mohli jsme ale míč odkopnout, místo toho jeden z nás uklouzl. Vypadalo to komicky," kroutil hlavou kapitán a stoper Roman Košťál.

V dalším průběhu už Vendryně kontrolovala stav, byť i přesto se domácí k šancím dostali. Hlavičky Jatagandzidise, Košťála a Věčorka však branku minuly a Šipulovu střelu po zmatku v pokutovém území hostující obránce vytáhl z brankové čáry.

Rozčarování v bohumínském táboře nejen ze zápasu, ale i celé sezony, bylo velké. „Zápas ani nemá smysl hodnotit, protože jestli kluci nastoupili s myšlenkou, že jsou zachránění, tak výkon tomu odpovídal. Byla to katastrofa, Vendryně nás přehrála úplně ve všem," řekl bez skrupulí trenér Aleš Neuwirth.

FK Bohumín – TJ Vendryně 0:2 (0:2)

Branky: 7. Vlachovič, 28. Hanus. Rozhodčí: Neděla. Bez ŽK. Diváci: 200.

Bohumín: Gladiš – Poštulka, Šiška (60. Kloda), Košťál, Szkuta – Věčorek – Ciesarik (24. Šipula), Socha, Kubinski, Gorniok (60. Galusek) – Jatagandzidis. Trenér: Aleš Neuwirth.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.