Pod výsledek 2:2 se dvěma trefami podepsal Filip Panák, který nastoupil netradičně na postu stopera, ale ani to mu nezabránilo v tom, aby se prosadil po standardních situacích. Jeho přestup do Slavie je už takřka na spadnutí.

„Vlastně všechny branky padly po standardkách a odražených balonech. Bylo to vyrovnané utkání, možná jsme mohli dát i víc gólů," uvažoval Josef Mucha, asistent karvinského trenéra Jozefa Webera.

A proč Panák na stoperu? „Střed zálohy byl napěchovaný, potřebovali jsme tam vidět jiné hráče a Filipovi stoper nevadí. Navíc Honza Hošek je zraněný a ani s námi nejel. Jinak utkání splnilo účel, do akce jsme pustili všechny hráče, které jsme chtěli vidět a zahráli si všichni," dodal.

Karvinští fotbalisté (ve žlutém) mají za sebou první přípravu v Polsku.

Karviná vyzkoušela i nové tváře, v záloze už jistou posilu Štěpanovského, Pina z Venezuely a Bosňana Bajriče, který hrál už proti Baníku Ostrava. V obraně se kromě zkoušeného Pilíka objevil slovenský stoper Jozef Piaček, který je těsně před podpisem smlouvy s Karvinou.

„Je to zkušený, vyzrálý borec s dobrým čtením hry a hrou hlavou. Měl by být přínosem," zhodnotil Mucha slovenského čtyřiatřicetiletého obránce. Testování jiného stopera Dobrotky tak bylo logicky ukončeno.

V kádru nepokračuje ani středopolař Hlúpik. Karviná se totiž před pár dohodla s Janem Kalabiškou na pokračování angažmá. „Zbývající hráče, které tady máme na zkoušce, si ještě vyhodnotíme," dodal Mucha.

Cracovia Kraków – MFK Karviná 2:2 (1:1)

Branky: 8. Luiz, 49. Sosnowski – 32. Panák, 57. Panák

Karviná: Pindroch – P. Pilík, Panák, Piaček (46. Košťál), Vondra (46. Eismann) – Šisler (46. Smrž), Bajrič (46. T. Weber) – Štepanovský (60. Ramirez), Pina (46. Duda), Puchel (46. Kalabiška) – Wágner (46. Řapek).