Utkání mnoho šancí nepřineslo. Karvinská defenziva pracovala spolehlivě, s tou byl trenér Roman Nádvorník spokojen. Méně už se zapojením hráčů do útočné činnosti.

„Nebylo to podle představ, od mužstva budu určitě chtít víc,“ uznal. „Ztráceli jsme jednoduché míče a nedostávali se do kombinace, kterou jsme chtěli hrát. Proto jsme si toho směrem dopředu vytvořili tak málo. Scházelo nám především to, co nás v průběhu přípravy zdobilo, tedy hra po křídlech. Proti Opole nebyla dostatečná,“ vysvětlil.

Dvě poločasové šance jej neuspokojily. Tutovku zahodila nová posila z Plzně Suchan, Karvinští pak neuspěli ani po standardce, ale brzy po změně stran už se prosadili.

Panák si vyměnil balon s Ramirezem a trefil ve skluzu přesně – 1:0. Aktivita byla nadále na kopačkách domácích, ale z pár akcí už se nic zajímavého neurodilo.

„Na mě šla jedna střela, takže směrem dozadu to bylo dobré, kluci soupeři nic nedovolili. Gólů jsme ale mohli dát víc,“ uznal Martin Berkovec, brankářská jednička týmu. I on už se nemůže dočkat toho, až vypukne nová sezona. „Liga je liga, všichni se už těšíme,“ ujistil.

Trenér Nádvorník do utkání neposlal Wágnera s Dreksou. „Wágner měl drobné zdravotní problémy, na stoperu dostali tentokrát přednost Piroch s Janečkou,“ objasnil Nádvorník.

Čisté konto bral jako pozitivum. „Odehráli jsme zápas s nulou, to je dobře. Moc dalších pozitiv tam ale nebylo, máme na čem pracovat,“ připustil.

S týmem hrál v rozestavení 4-1-4-1. „Karviná má hodně zažitý systém 4-2-3-1, to je také alternativa. Samozřejmě máme v záloze i hru na dva útočníky, pokud se bude zápas vyvíjet nepříznivě, těch možností je víc,“ odtajnil.

A co otazníky v sestavě? „Až do Liberce máme čas. Rozhodneme se v týdnu. Nikde není psáno, že hráči, kteří nastoupili v generálce, budou hrát i v Liberci,“ upozornil kouč MFK.

MFK Karviná – Odra Opole 1:0 (0:0)

Branka: 52. Panák.

Karviná: Berkovec – Čolič, Piroch, Janečka, Tusjak – Panák (53. Šisler) – Lingr (67. Moravec), Suchan, Budínský (55. Kalabiška), Letič – Ramirez.