„Tři body jsou skvělé, ale už ten zápas házíme za hlavu a soustředíme se na Zlín. Řekli jsme si, že v naší misi za záchranou v lize se budeme soustředit vždy na nejbližší zápas a půjdeme krůček po krůčku. Takže jich ještě zbývá třináct,“ pousmál se Patrik Le Giang. 

S jakými pocity jste na hřiště Boleslavi cestovali? Měli jste v hlavách loňský zápas?

Já u něj nebyl, ale samozřejmě se o tom v kabině mluvilo. Byl to první zápas po zimní přípravě, ty bývají pokaždé ošemetné, může to dopadnout všelijak a my si říkali, že chceme překvapit a bodovat. Že to jsou tři body, to je jen bonus. Za sebe můžu říct, že jsem si to takhle představoval, občas prostě člověk mívá nějaké tušení. Směrem dozadu jsme to odmakali a pak udeřili v době, kdy už Boleslav neměla čas odpovědět. Ideálněji to naplánovat nešlo.

O čisté konto jste se vrchovatou měrou postaral vy sám. Dvě chycené tutovky, k tomu další tři šance…

Hlavně jsem rád, že jsem svým výkonem mohl přispět k úspěchu celého týmu. Prostě jsem byl ve správný čas na správném místě. Máme velkou radost, že jsme vyhráli. Určitě jsem si zachytal, to nepopírám, ale prvořadý je pro mě tým.

Kdy vám bylo nejhůř? Bylo to u přímého kopu Mareše, který jste vytáhl na poslední chvíli? Riskoval jste?

To byla nebezpečná střela, ano. Ale neriskoval jsem, to by se mi mohlo vymstít. Čekal jsem do poslední chvíle, jestli to bude centr nebo přímá střela a pak musel reagovat. Povedlo se. 

Váš spoluhráč Tomáš Wágner říkal, že do souboje se Zlínem musíte jít s tím, jako by se v Mladé Boleslavi nepovedlo uhrát nic. Souhlasíte?

Vidím to stejně. Musíme to odjezdit na sto procent. Tohle jsou tři body, se kterými se možná ani nepočítalo a mohou být třeba rozhodující. Na to se ale teď nemůžeme ohlížet a musíme udělat vše pro to, abychom doma nad Zlínem vyhráli. To je teď prvořadé. Teprve pak si můžeme říct, že se nám povedl skvělý start do jara. Snad jsme udělali radost i našim fanouškům a přijdou nás podpořit v hojné míře.