„No jo, domácí dali dva góly, my jen jeden, takže z tohoto pohledu je výhra Karviné asi zasloužená," uznal po utkání ostravský rodák Pavel Besta.

Jaký pro vás byl návrat na téměř „rodnou hroudu?"
Výsledkově špatný samozřejmě, chtěli jsme tady bodovat, ale chytili jsme manko 2:0 a dlouho nemohli snížit. V přestávce jsme se povzbuzovali, že ještě není pozdě na to utkání otočit, ale kontaktní gól nepřicházel. Šance jsme tam sice měli, ale nakonec se dočkali jen snížení.

A i to přišlo pozdě…
Přesně tak, už nebyl čas. My jsme si i za stavu 0:2 říkali, že si odtud něco pořád odvézt můžeme, jenže to chtělo aspoň gól do přestávky.

Jak moc (ne)svědčil vašemu týmu těžký terén?
Mně nevadil. Ostatně, pro obě mužstva byl stejný. Fotbal je o gólech a v tom nás Karviná přehrála. Na trávník bych se nevymlouval.

Překvapila vás Karviná něčím?
Možná tím rychlým gólem. Ale my jsme už předtím věděli, že kádr je tady slušný. Kluci akorát neměli výsledky. Soutěž je ale dlouhá, může se stát ještě hodně věcí, tabulka se zašmodrchá a domácí určitě dlouho dole nezůstanou.

V dresu domácích najdeme několik hráčů, kteří stejně jako vy prošli Baníkem. Těšil jste se na setkání s některými?
Je pravda, že tady je dost kluků z Baníku. Ale zrovna Bolfíno (kapitán René Bolf – pozn. aut.) dneska nehrál a já se těšil nejvíce na něj (smích). Ale beru každý zápas tak, že chci vyhrát, ať už proti mně stojí kdokoliv.

Choutky vrátit se domů nemíváte?
Nevylučuji nic. Ale už beru fotbal tak, že nevím, co bude zítra. Teď jsem momentálně ve Viktorce a snažím se o to, abych pomohl co nejvíc právě jí.

Už jste si vyzkoušel i zahraniční angažmá na Slovensku a dokonce v anglickém Lutonu. Tam jste nechtěl setrvat delší čas?
Možná bych tam i zůstal, ale pak se ozval zase Žižkov a já preferoval domácí soutěž. Teď řeším jen tuhle sezonu.

Ambice klubu jsou podle všeho v návratu mezi elitu, je to tak?
Chceme se o návrat pokusit. O postup se bude prát asi více týmů, ale my chceme být mezi nimi.

Na exligového soupeře se chce každý tým vytáhnout. Vnímáte to tak na hřišti?
Jistě, ale s tím počítáme. Každý zápas začíná za stavu 0:0 a každý jde vyhrát. I ten dnešní šel.

Ale nestalo se tak a Karviná potvrdila kvalitu. Myslíte, že se zvedá?
Ale jo, myslím, že Karviná půjde postupně nahoru… (v tu chvíli se do rozhovoru vměšuje dobře naladěný Jakub Hottek a dodává: A ten Žižkov zřejmě přeskočí) – takže si myslím (kontruje Besta), že ten střed tabulky bude hrát.