„Sparta možná není ve formě, ale pořád je to Sparta. Pojem. Soupeř bude mít svou sílu a kvalitu. Ale hrajeme doma, daří se nám a budeme chtít bodovat,“ uznává Pavel Eismann, který se veze s mančaftem na bodové vlně. 

Na jaře předvádíte slušné výkony. Jak jste vy osobně spokojen se svou hrou? Podle mnohých hrajete momentálně výborně.

Tak to po mně nechtějte, nechci se hodnotit (úsměv). Řeknu to spíš tak, že jako tým se nám teď daří a s tím asi souvisí i výkony jednotlivců. Prostě se mi hraje dobře, ale to klukům nejspíš také.

Výsledkově jste se zvedli, ale šli jste nahoru i herně. V čem vidíte rozdíl oproti podzimu?

Asi je to koncovkou. Jistě, pořád je tam co zlepšovat, ale teď ty góly dáváme a to stojí za posunem v tabulce. My jsme na podzim herně nepředváděli nijak tragické výkony, ale koncovka nás limitovala ve spoustě zápasů (Liberec, Zlín, Slovácko, Teplice atd.). To teď naštěstí neplatí, tak snad v tom budeme pokračovat i proti Spartě.

Pavel Eismann v akci.Zdroj: Michal Chadim

Čeká vás jedno ze dvou domácích utkání jara (ještě bude Baník). Jak se na Spartu těšíte?

Ohromně. Myslím, že to bude zajímavý zápas. Vždycky, když přijede Sparta, je to událost pro klub, město, možná i kraj. Máme informace, že bude stadion zaplněný, tak snad nás požene za dobrým výsledkem. Těšíme se. 

Bude hrát „plný dům“ roli?

Vždycky hraje. Hráči se sice soustředí na hru, ale podporu z hlediště vnímáme. Fanoušci vás mnohdy za vítězstvím doslova dotlačí. Je to pokaždé velká vzpruha. 

Není na škodu, že zrovna před vaším utkáním změnila Sparta kouče? Připomeňme, že Itala Andreu Stramaccioniho nahradil Pavel Hapal.

Na to bych se neohlížel. Je vlastně jedno, jaký tam je zrovna trenér. Sparta je Sparta. Hodně se o tom teď debatuje, soupeři se herně nedaří, ale my musíme stejně jít do utkání s jasnou vizí, a to je pokora. Nemůžeme bláznit. Každý bod proti Spartě se počítá. Takže pokora a maximální odhodlání. 

Dobře, ale přece musíte cítit, že zrovna nyní je ideální šance na to rozklíženou Spartu porazit.

Šance je vždycky. Ale moc často se to nestává. Třeba já jsem v kariéře ještě Spartu neporazil. Je fakt, že v klubech jako Bohemka nebo Příbram, kde jsem působil, je ta šance o něco menší, ale pořád je. Cítíme ji i v Karviné, ale pořád si uvědomujeme nejen naši situaci, kdy je dobrý každý bod, ale máme i respekt k soupeři. Ve Spartě pořád působí výborní fotbalisté. Ale je jasné, že chceme vyhrát. Naše snaha však musí být podložena maximálním úsilím, bojovností a nasazením.

Jsou pro vás tyto zápasy speciální?

Jsou. Když hrajete proti top klubům, což je Sparta, Slavia a teď i Plzeň, vždy se na utkání těšíte. Zvlášť, když hrajete doma a dá se čekat vyprodaný stadion. To je i pro nás, hráče, velký fotbalový svátek, ve kterém chce člověk uspět. 

Vysoké návštěvě by mohlo pomoct i lepšící se počasí. Se Zlínem se hrálo ve velkých mrazech…

Zaplaťpánbů už je počasí dobré. V tom mrazu to nebylo nic moc. To by nám mohlo nahrávat, snad ten stadion bude opravdu plný a fanoušci budou naším dvanáctým hráčem a poženou nás za dobrým výsledkem.