Z osmibrankové přestřelky vyšli lépe hosté z Lašska, ale nutno dodat, že domácí si vybrali pořádnou porci smůly. Nejprve jim rozhodčí Potiorek posoudil odražený balon od nohy obránce, který brankář chytil, jako malou domů a nechal rozehrávat v malém vápně volný kop. Hosté jej rozehráli do strany, kde číhal Klimpár a prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Pak domácí inkasovali gól do šatny, nebyla jim uznána podle všeho regulérní branka, inkasovali z penalty a nakonec i smolný gól po teči. „Takový zápas mrzí dvojnásob. Na lídra jsme herně měli, za stavu 3:2 jsme neproměnili tři megašance. Bohužel. Štve nás to kvůli divákům, protože jsme se chtěli loučit vítězně a pak taky mně osobně, protože jsem doma po svém příchodu do Stonavy s týmem ještě neprohrál," poznamenal stonavský trenér Josef Čermák.

Jeho svěřenci i hosté z Frenštátu předváděli útočně laděný fotbal se spoustou střel a kombinací. Ofenzivy obou celků měly jasně navrch, u Stonavy to ovšem nepřekvapuje, protože má nejhorší obranu i druhý nejlepší útok (za Frenštátem, kterému sama mohla dát pětku). Brankáři se činili, a tak do poločasu platilo skóre „jen" 1:2.

Domácí totiž dali ve 44. minutě po Hromadově akci a přesném zakončení Fraita gól do šatny, jenže se ještě nestihli ani doradovat a gól do šatny zároveň inkasovali. „To byl hodně důležitý moment, neměli jsme nechat dopustit, aby Frenštát takhle brzy odpověděl," zalitoval Čermák.

Na startu druhé půle už to tolik nevadilo, protože Stonava měla navrch a okamžitě po příchodu z kabin srovnala zásluhou Aniola.

Běhavý fotbal pokračoval, Stonavě se povedlo dokonale obrátit skóre, když povedenou kombinaci zakončil Kisel a v následujících momentech měli domácí rozhodnout o své výhře. Nejprve jim arbitři nesmyslně neuznali gól pro ofsajd a pak Macko, Hromada a Feber neuspěli zblízka ve svých šancích, což se ukázalo jako klíčové.

V 82. minutě hosté kopali penaltu po faulu Sochory a srovnali na 3:3. To bylo pro domácí tým značně demotivující. Jenže bylo hůř. V 87. minutě pili Stonavští kalich hořkosti až do dna, když se Klimpárova střela odrazila od Škuláňových zad do sítě.

Stonava se vrhla do útoku, hrála vabank. Ve třetí minutě nastavení inkasovala pátý gól a bylo hotovo. „Nešťastná porážka, jinak se to nedá nazvat. I tak musím chlapcům za sezonu a odvedené výkony poděkovat. Do té příští potřebujeme zkvalitnit kádr," vyhlásil letní cíl Josef Čermák.

SK Stonava – Beskyd Frenštát p. R. 3:5 (1:2)

Branky: 44. Frait, 47. Aniol, 59. Kisel – 18., 87 a 90(+3). Klimpár, 45. a 82. z pen. Špaček. Rozhodčí: Potiorek. ŽK: 2:1. Diváci: 150.

Stonava: Ciasnocha – Klus, Sochora, Aniol, Hančin – Feber, Juroszek, Kisel, Macko – Hromada, Frait (62. Škuláň). Trenér: Josef Čermák.