Oklepávat by se přitom nemuseli ani tak z porážky samotné, jako spíše ze způsobu, jakým prohráli. V Hlučíně se totiž proti nim kopaly hned tři penalty! „Ve své kariéře jsem něco podobného ještě neviděl," kroutil po utkání hlavou trenér slávistů Pavel Poledník, sám v minulosti ligový arbitr.

„Po zápase jsem si přitom myslel, že pouze jedna penalta byla proti nám nařízena nesprávně. Po zhlédnutí videa musím konstatovat, že neměla být nařízena ani jedna," dodal.

„U prvního pokutového kopu to Žižka udělal chytře, hodil si balon kolem Vybírala a spadl, tady to měl rozhodčí těžké," uznal sám Poledník. Druhé dvě penalty se proti Orlové pískaly za ruce. „Při druhé si Skoupý nastřelil ruku při zpracování míče, podle nových pravidel se ale takové ruce nemají pískat," pokrčil rameny Poledník. Třetí penalta byla za nastřelenou ruku protihráčem. „Ohledně rukou jsou pravidla docela nejednotná, ale tu třetí penaltu bych osobně nepískal vůbec," vžil se do role rozhodčího Vojkovského sám Poledník.

Výkon jeho hráčů se mu v první půli moc nepozdával. „Měli jsme trochu problémy se sestavou, nastoupil i nedoléčený Pražák, ale v přestávce jsem ho musel stáhnout. Hlučín byl aktivnější, my jsme nehráli moc dobře, ale povedlo se nám aspoň srovnat. Druhá půle už naopak byla dobrá, aktivním presinkem jsme soupeře nutili k chybám, vypracovali si dvě stoprocentní šance. V této pasáži jsme měli zápas zlomit v náš prospěch. Bohužel jsme obě šance zahodili a pak už přišly ty penalty," mávl rukou Poledník.

FC Hlučín – Slavia Orlová 3:1 (1:1)

Branky: Branky: 38. z pen., 67. z pen. a 84. z pen. M. Hanus – 44. Kaizar. Rozhodčí: Vojkovský – Duda, Richtár. ŽK: Hudeczek, Heiník – Vybíral, Urban, Sporysz, Skoupý. Diváci: 212.

Orlová: Szarowski – Vlk, Skoupý, Kaizar, Janso – Sporysz (60. Míšanec), Vybíral, Pražák (46. Kopel), Tomáš – Urban (88. Kroček), Klimas. Trenéři: P. Poledník a J. Jadrný.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.