Během léta se opravdu nezastavil. Jan Moravec, přezdívaný fanoušky Zipp, laboroval na jaře se zraněními, které konečně doléčil a mohl se tak zase zařadit do plné přípravy s mužstvem. Tu Karviná zahájila v pondělí.

„Ani nevíte, jak je fajn být zase součástí týmu a zahrát si s klukama fotbálek. Chodit pořád jen do posilovny nebo na kolo bylo už únavné. Nejsem žádný kulturista, chci hrát zase s balonem,“ ulevilo se Janu Moravcovi.

Důležitým životním krokem byla červnová svatba s přítelkyní Nicole. „Jsme spolu už pět let, tak jsme rozhodli do toho praštit,“ vykládal Moravec po úvodním tréninku. Spolu mají osmiměsíční holčičku Ellinku, což musí být radost. „Také je, s malou vždy pookřeju. Teď ty první tři týdny ale ženě řeknu, ať s malou do Karviné ani nejezdí. To přijdu z tréninku a budu jen ležet. Začátek letních příprav bývá vždy ostrý,“ uznává.

Už je ale rád, že může s týmem zase trénovat naplno. „Na jaře jsem toho moc nestihl. Nejdříve jsem měl natažené postranní vazy v koleni, pak jsem hrál chvíli na Slavii a doma s Teplicemi jen dvacet minut, než jsem si odrazil patu,“ přibližoval své lapálie. S tímto zraněním hrát nešlo. „Sotva jsem chodil. V prvních dnech jen po špičce,“ přiblížil.

Na tribuně trpěl při zápasech svých spoluhráčů, kteří se prali o záchranu. „To bylo hrozné. Trnul jsem, jak to dopadne. Nemohl jsem nijak pomoct. V Jihlavě jsem měl ale dobrý pocit už z rozcvičky a říkal si, že by to mohlo vyjít. Nakonec se povedlo ligu zachránit. Je to aspoň poučení do další sezony - nenechávat rozhodnutí na poslední kolo,“ zasmál se.

Vzápětí jej ale zamrzel odchod kapitána Pavla Eismanna. „To mě hodně mrzí, byl tady dlouho, už jsme na něho byli v kabině všichni zvyklí,“ uznal. Eismann zatím dostal od mužstva flašku na odchodnou. „Ještě bude mít rozlučku během podzimu, tak se mu na něco složíme, na nějaký dárkový koš,“ míní Moravec.

Ten přivítal, že nový trenér Roman Nádvorník chce s mužstvem hrát rychlý útočný fotbal. „To mi vyhovuje. Mančaft se určitě vhodně doplní a budeme silnější než posledně,“ přál by si ofenzivní fotbalista MFK.

Mimochodem, se svatbami během léta ještě neskončil. Kamarádovi Milanu Škodovi oplatil účast na jeho svatbě. „Známe se dlouho, takže jsem ho pozval na svoji a já byl zase na jeho v Tróji,“ přiblížil. Manželům Škodovým zahrála v Praze skupina Kryštof Richarda Krajča. „Já měl zase Michala Davida. Aspoň jsem si to v první chvíli myslel, ale byl to jiný zpěvák. Napodoboval ho ale perfektně,“ uznal Moravec. Na svatební cestu s manželkou vyrazili do Tater a na Lipno. „Ještě musím stihnout dvě svatby. Letos je to docela nabité,“ zakončil s úsměvem.