Jak jste jako šéftrenér mládeže spokojen s uplynulým ročníkem mládežnických soutěží?

Jsem spokojen, jelikož jsme se v příslušných soutěžích nejen udrželi, ale prokázali i kvalitu, především v kategoriích U19 a U15. Opět se ukázalo, že jsme schopni vychovat zajímavé a konkurenceschopné hráče.

Ligový dorost se opět úspěšně udržel v nejvyšší soutěži. Jak to bylo náročné vzhledem k tomu, že se celostátní liga neustále zeštíhluje?

To je pravda, jsme velmi spokojeni, že jsme nadále účastníky nejvyšší soutěže. Letos z toho bylo pěkné sedmé místo a vyprodukovali jsme i zajímavé hráče, kteří, pokud budou na sobě pracovat, můžou se vyprofilovat v ligové fotbalisty. A jak to bylo náročné? Každý ročník je specifický. Pracujete s mladými lidmi, je to živý materiál a soupeř nikdy nespí, takže to je náročná práce. V posledním mládežnickém ročníku se vždy zúročí práce z předešlých let a to předurčuje, jak těžká bude pro daný tým samotná soutěž.

Jak důležitá je skutečnost záchrany v celostátní lize pro rozvoj mladých fotbalistů, potenciálních budoucích hráčů mužského kádru?

Čím vyšší soutěž, tím větší máte kvalitní konfrontaci a tím i pravděpodobnost lepšího růstu mladých fotbalistů. A Karviná má zázemí k tomu, aby se zde vychovávali hráči pro ligové týmy.

Ligové juniorky se po sezoně ruší. Nebude to představovat nějaký problém? Jak se vyplní mezistupeň mezi dorostem a mužským týmem?

To je věc především svazu, který si musí být vědom, že tento mezistupeň je nesmírně důležitý pro přechod mladých fotbalistů do mužského fotbalu a musí vytvořit takové podmínky, aby tito hráči mohli hrát kvalitní soutěže a dokázal se vyprofilovat v ligové hráče. Každý z nich má svůj vlastní vývoj a ne každý je schopen hned naskočit do nejvyšší soutěže.

Co očekáváte od nového ročníku mládežnických soutěží?

Každý rok jsou v soutěžích mírné změny, na které musíme reagovat a připravit se. Letos bude asi největší změna v U19, kde se soutěž zúžila na 16 účastníků.

Karviná bude opět startovat ve vybraných nejvyšších ligových soutěžích žactva. Co jí to přináší zde?

To nejlepší pro mladého fotbalistu je kvalitní trénink, zápasová konfrontace a konkurence. Takže to je jeden z atributů pro rozvoj hráče a jsem rád za to, že můžeme ve všech kategoriích mládeže, tedy i u žactva, nabídnout našim hráčům nejvyšší soutěže.

Jaké podmínky nabízí fotbalový klub mládeži v Karviné?

Jen ty nejvyšší! Od nejkvalitnějších soutěží přes sportovní areály, kvalifikované trenéry, máme svazovou licence SCM a SpSm, které se napříč republikou rapidně zúžily, ale my jsme je obhájili. Důkazem je i Regionální Akademie FAČR, která v prostředí našeho klubu sídlí. Je tady kvalitní sportovní Základní škola Dělnická, která skýtá pro hráče mnohé výhody v jejich přípravě. Rozjíždíme první ročník sportovních tříd na střední škole Obchodní akademie v Karviné s oborem sportovní management, abychom dali možnost chlapcům vystudovat obor se sportovním zaměřením. Nemohu opomenout ani plodnou spolupráci s ostatními středními školami, které nám vycházejí vstříc ve výchově hráčů. Takže máme co nabídnout a věřím, že zájem o fotbal bude v okolí jen vzrůstat, jelikož klub pro to dělá maximum.