„Takové zápasy se bohužel někdy hrají. Celý zápas jsme měli převahu, ale góly dal soupeř," pokrčil rameny sekretář petrovického klubu Tomáš Lincer. Brankář Hájek přišel o 585 minut trvající neprůstřelnost na domácím hřišti.

Domácí měli od začátku hru pevně ve své moci, zásobovali slavičínské velké vápno mnoha centry, ale vždy jim chyběl krůček k tomu, aby přesně zakončili.

Hodně sporný moment nastal ve 21. minutě, kdy napálil odražený balon na bránu Dittrich, míč se odrazil od jednoho z bránících hostů přímo ke Koutnému, který stál v of-sajdovém postavení a vytěžil 
z něj gól. „Po zápase jsme se neshodli, zdali by takové situace měly být řešeny ve prospěch útočícího mužstva nebo naopak. Rozhodčí nám gól každopádně neuznali, což byla velká škoda," upozornil po zápase Lincer.

Z tlaku se hosté vymanili tím nejlepším možným způsobem. Skórovali. Elšík využil nedůrazu petrovické defenzivy a z otočky dal domácím gól do šatny.

Ani ve druhém dějství převaha Petrovic neustávala, tolik šancí si už ale nevytvořili, byť Ptáčkův průnik do vápna i Gillova hlavička zaváněly gólem. S přibývajícím časem se obrana domácích otevírala a Slavičín hrozil brejky. V 71. minutě ještě Hájek jednu tutovku hostům chytil, na další brejk Kříže už ale nestačil.

Zmar v koncovce dokumentoval v poslední minutě Ptáček, který znovu neuspěl. „Prohráli jsme, ale diváci potleskem ocenili snahu hráčů, kteří bojovali až do konce," dodal Tomáš Lincer.

Lokomotiva Petrovice – TVD Slavičín 0:2 (0:1)

Branky: 45. Elšík, 88. Kříž. Rozhodčí: Kondler. ŽK: 0:2. Diváci: 125.

Petrovice: Hájek – Bajzath (59. Škuta), Gill, Bernatík, Nowinski – Sporysz, Dittrich, Hoffmann, Reichl (76. Anastazovský) – Koutný (59. Kubiena), Ptáček. Trenéři: Čopjak a Bielan.

Další zápas hrají Petrovice v sobotu v Hranicích.