„Tak špatně jsme doma letos snad ještě nehráli. Prvních dvacet minut to ještě šlo, ale pak jsme už nepředvedli nic a soupeř si zaslouženě odvezl bod. A upřímně - spíš si zasloužil všechny tři," uznal René Bielan, asistent petrovického kouče Miroslava Čopjaka.

Domácí působili nějak zabržděně, nedostali se do svého obvyklého tempa. Hranice brzy vypozorovaly, že hráči Lokomotivy nejsou ve své kůži a osmělovaly se čím dál víc. „Nějaké vyložené šance neměly, ale byly častěji na balonu. Chtěly víc než my," postřehl Bielan.

Ferenc také tečovanou střelou zpoza velkého vápna otevřel skóre – 0:1. Domácí srovnali po standardce Dittricha, na kterou se sápal Staszewski, ale byl stažen - téměř vysvlečen - z dresu a Dittrich z penalty srovnal na poločasových 1:1.

Tím ale petrovická promluva do dějin tohoto zápasu skončila. Ve druhé půli kombinovaly hlavně Hranice a snažily se o druhý gól. Ten nepřišel, i když k němu měli hosté hodně blízko. Ránu Modelského z přímého kopu vyrazil Stach na břevno. „V koncovce, ba přímo v celé ofenzivní fázi, jsme byli jaloví, hráli jsme pořád bez míče. Dneska můžeme být rádi i za ten bod," zakončil René Bielan.

Lokomotiva Petrovice – SK Hranice 1:1 (1:1)

Branky: 39. z pen. Dittrich – 32. Ferenc. Rozhodčí: Kaloč. ŽK: 3:1. Diváci: 110.

Petrovice: Stach – Reichl (17. Bajzath), Gill, Bernatík, Anastazovský – Lemchi (64. Miko), Dittrich, Hoffmann, Škuta (82. Ruisl) – Staszewski (59. Kempný), Nielek. Trenér: Miroslav Čopjak.