„Situace ve vyšších soutěžích nám sice zrovna nenahrává, ale je pravda, že kluci se teď bodově zvedli v klíčových zápasech sezony. Pokud nám forma vydrží, tak by to mohlo dopadnout dobře. Teď nás ostatně čeká další zápas pravdy,“ připomněl nedělní derby v Bohumíně sekretář petrovického klubu Tomáš Lincer.

Petrovičtí v Brumově vyhráli zaslouženě, protože byli nebezpečnější a lepší kombinačně. „Soupeř hrozil jen ze standardek, ty jsme ale zvládli,“ přibližoval Lincer.

Výtečně chytal gólman Mrozek, který stáhl většinu nebezpečných centrů, se zbytkem si poradila obrana.

Herní vzestup Lokomotivy potvrdil po půlhodině hry Bibaku po nahrávce Dayera. Do té doby hosté útočili po stranách, ale finální přihrávky Bibaka či Hanuska nenašly adresáta.

„Druhou půli jsme chtěli odehrát ze zajištěné obrany, spoléhali jsme na brejky,“ poodkrly taktické plány Lincer.

Hostům se naskytly dvě solidní příležitosti ke skórování, ale Hanusek ani Klimas je neproměnili. „Až jsme si říkali, aby nás to nemrzelo. Naštěstí pak dal uklidňující gól Czyž,“ vybavil si Lincer pěkný padáček petrovického záložníka.

V závěru stvrdil vítězství Lokomotivy průbojný Hanusek a petrovická výprava se domů vracela zvesela.

FC Brumov – Lokomotiva Petrovice 0:3 (0:1)

Branky: 33. Bibaku, 81. Czyž, 88. Hanusek. Rozhodčí: Vojáček – Ehrenberger, Svoboda. ŽK: 1:0. Diváci: 160.

Petrovice: Mrozek – Bujok, Gill, Bajzath, Hujo – Klimas (90. Alman), Dayero, Czyž, Hoffmann – Bibaku (88. Mbayi), Hanusek (89. Sikora). Trenér: Rafal Klusek.