Domácí Odra po roce a půl prohrála mistrovský zápas hraný na vlastní půdě. „Je to cenný skalp. Sice si nemyslím, že by to soupeře mělo nějak ohrozit v cestě za postupem, spíš mu můžeme za výbornou sezonu jen pogratulovat, každopádně nás taková výhra těší," ujistil jeden z petrovických trenérů Pavel Bernatík.

Petrovičtí fotbalisté (v modrém) uspěli na půdě lídra.

Lokomotivě prospěl fakt, že v netradičním termínu nastupovala k utkání odhodlaně a s tím, že nemá co ztratit. „Tady jsme mohli jen překvapit. Myslím, že jsme dobře zvolili taktiku. Zhustili jsme střed hřiště a spoléhali na kontry. Soupeře to asi překvapilo, do šancí jsme ho moc nepouštěli," vybavoval si Bernatík.

Už poločasové vedení Petrovic 2:0 naznačovalo, že se schyluje k překvapení. A to se nakonec i stalo. Petřkovice sice byly častěji na míči, ale Lokomotiva byla nebezpečnější. „Působili jsme těžkopádně. Petrovice přijely výborně připravené," uznal domácí trenér Filip Smékal.

„Aktivita se nám jednoznačně vyplatila. Čekat vzadu zalezlý na to, co předvede soupeř, to by byla špatná cesta," mínil Bernatík. I když po chybě Moskála a faulu Bajzátha hosté inkasovali z penalty, vítězství si nenechali vzít. Malíř krásným obstřelem pojistil vedení na 3:1, které Odra jen zkorigovala v samém závěru.

Odra Petřkovice – Lokomotiva Petrovice 2:3 (0:2)

Branky: 59. z pen. Václavík, 90(+1). Baranek – 17. vlastní Maceček, 37. D. Puškáč, 79. Malíř. Rozhodčí: Mrázek – Šištík, Žurovec. ŽK: 4:4. Diváci: 361.

Petrovice: Mrozek – Hoffmann, Moskál, Gill, Bajzáth – Malíř, Leibl, Škuta, M. Puškáč (87. Chwastek), Miko – D. Puškáč. Trenéři: Špička a Bernatík.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nemusí zveřejňovat celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si tak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.