„Jsme obrovsky zklamaní,“ připustil po zápase trenér Petrovic Pavel Mazurek. Jeho svěřenci totiž odehráli nejlepší poločas podzimu.

Hráli s nesmírným zaujetím, aktivně napadali a kombinovali. Bohumín podával lehkovážný výkon, čímž namíchl trenéra Marka Poštulku. „První půli jsme neskutečně promrhali, jako bychom se nechtěli dění na hřišti vůbec účastnit,“ divil se bohumínský kouč.

Lokomotiva dostala k dispozici penaltu, po které šla do vedení, ještě do půle přidala druhý gól a s hosty to vypadalo nahnutě. Obě branky zařídil Gomola. „Měli jsme to pod kontrolou, vytvářeli si šance. Tak dobře jsem kluky letos ještě hrát neviděl,“ uznal Mazurek.

Petrovice (v bílém) se rozešly s Bohumínem smírně.Zdroj: Michal Chadim

Jenže druhá půle byla úplně o něčem jiném. Bohumínští nejspíš dostali v kabině řádné „kapky“, takže po příchodu na trávník začali hrát hlavně oni. „My jsme vypadli z role. Klíčovým momentem byla promarněná tutovka Gomoly, který šel sám na Švrčinu. Kdyby to dal, vedli jsme 3:0 a mohlo být po zápase,“ litoval Mazurek.

Jenže Gomola hattrick nezkompletoval a za chvíli se pískal pokutový kop i na opačné straně. Bohumín po kontaktní brance ožil a tlačil se za vyrovnáním. Hra měla spád, i když šancí ubylo.

„Ve druhé půli jsme si jich ale několik přece jen vytvořili,“ poznamenal Marek Poštulka.

Petrovice (v bílém) se rozešly s Bohumínem smírně.Zdroj: Michal Chadim

Proto také vyrovnání viselo ve vzduchu. „I když máme zkušený tým, začali jsme se bát o výsledek. Pořád jsme čekali, až přijde vyrovnávací gól, až jsme se nakonec dočkali,“ povzdechl si naopak Mazurek.

Ten už do hry mohl zařadit i třetího z Afričanů, tvořivého střeďáka Dayera. Výkon mužstva, hlavně v první půli, šel s Dayerem hodně nahoru, což dává Lokomotivě naději na vylepšení stávající pozice. „Těch zápasů už ale není moc. Dneska jsme propásli šanci na tři body,“ zachmuřil se trenér Mazurek.

To Bohumín mohl být s bodem relativně spokojen. „Opět jsme neprohráli, remíza je asi odpovídající, i když vyhrát se tady určitě dalo,“ zakončil Marek Poštulka.

Lokomotiva Petrovice – Bospor Bohumín 2:2 (2:0)

Branky: 20. z pen. a 41. Gomola – 53. z pen. Hanus, 85. Socha. Rozhodčí: Ehrenberg – Broskevič, Kotala. ŽK: 5:2. ČK: 87. Hanus (B). Diváci: 180.

Petrovice: Pacanovský – Ruisl, Gill, Dieng, Bajzáth – Hoffmann – Urban (66. Kondziolka), Lukan (89. Chwastek), Dayero, Mobe (57. Martikán) – Gomola.

Bohumín: Švrčina – Ferenc (83. Jakubov), Socha, Košťál, Baculák – Sittek, Palej, Hanus, Halaška (56. Nowinski) – Ptáček (69. Opic) – Jatagandzidis.