Místní divizní tým Lokomotivy nebyl s dvanáctým místem po podzimu vůbec spokojen. „Nekoresponduje to s ambicemi klubu ani kvalitou našeho kádru. Proto jsme se rozhodli pro větší řez kádrem, abychom jej zase oživili," přibližuje sekretář Lokomotivy Tomáš Lincer.

Z týmu postupně odešli Punčochář, Holý, Šupolík, Šuster i Sabela. Dlouholetý útočník Petrovic Pavel Šuster působil v Lokomotivě docela dlouho – více než sedm sezon. Jeho odchod k sousedům do Dětmarovic je, dá se říci, překvapující.

„Trenéři se tak ale rozhodli. Vyměnili jsme kompletní útok, protože kromě Šustera se do Dětmarovic vrátil i Punčochář a skončil i Šupolík. S útočnou fází jsme nebyli spokojeni. Ta nám na podzim notně drhla," vysvětlil Lincer.

V případě brankáře Marka Sabely se jednalo o jinou věc. Odchovanec klubu, který byl v Petrovicích od žáčků, si našel práci mimo region, a tak odešel do Čech. „Rozloučili jsme se s ním a popřáli mu hodně štěstí. Vykonal toho pro klub hodně, byla to naše ikona mezi tyčemi," potvrdil Lincer.

V zimě přišlo na řadu zkoušení nových hráčů. Díky kontaktům zkušeného kouče Miroslava Čopjaka zakotvila v Petrovicích řada zajímavých fotbalistů, hlavně cizinců. „Chvílemi to u nás vypadalo jako v pověstném Babyloně. Měli jsme tady Poláky, Slováky, Makedonce i jednoho Nigerijce. Toho jsme si nakonec nechali, pro diváky to bude aspoň velká atrakce. Jedná se o Eze Lemchiho, který už zkoušel štěstí na Střížkově v a českých soutěžích. Naposledy byl v Havířově a k nám přichází z Viktorie Jirny v ČFL," přiblížil Tomáš Lincer.

O Makedonce Lokomotiva zájem neměla, zato o jednoho ze čtyř Slováků ano. „Jenže ten se na nás nakonec vykašlal. Nejspíš si řekl, že co by tady bez svých kumpánů dělal," pokrčil rameny Lincer.
Trenér Čopjak si v Polsku vyhlédl Marcina Staszewského, který by měl společně s nově příchozím Sikorou z Nýdku vytvořit zbrusu novou ofenzivní dvojici místo té stávající Šuster – Punčochář.

Přišli: Stach, Hoffmann (oba Karviná), Szaszewski (Polsko), Sikora (Nýdek), Lemchi (Jirny).
Odešli: Sabela, Míšanec (konec hostování Petřkovice), Šuster (Dětmarovice), Punčochář (konec hostování Dětmarovice), Holý (konec hostování Lískovec), Šupolík (konec hostování Hlučín).

Více v tištěném vydání Deníku.