„Je to paradox, ale z těch našich dosavadních jarních zápasů byl zrovna tento proti Slavičínu tím, na který jsme si nejvíc věřili,“ kroutil hlavou sekretář petrovického klubu Tomáš Lincer.

Jenže Slavičín vrátil petrovické hráče tvrdě na zem. Lépe kombinoval, nepůjčoval jim balon a rychle se dostával do šancí. „Jen asi do desáté minuty měl čtyři šance,“ vypočítával Lincer.

Havířovští fotbalisté se prezentovali kombinační hrou a zaslouženě zvítězili.
Úspěšná rehabilitace Indiánů

Domácí nestíhali a v poločase byli rádi za stav 0:2. Ten mohl ještě korigovat Hanusek, zkoušel to podobně jako proti Kozlovicím pohotovým lobem, jenže tentokrát minul.

Ve druhé půli se hra na pár minut srovnala, ale to bylo spíše tím, že Slavičín ubral a kontroloval dění na hrací ploše.

A tady už jsou nejlepší cyklistky celkově. Zleva Zabelinskaja, vítězka Fahlin a třetí Novolodskaja.
Gracia: Na okruzích i celkově kralovala Švédka Fahlin

Z letargie jej vyvedlo až Žylou nastřelené břevno. To se hosté dostatečně probrali a zase přidali na tempu. Výsledkem byly další dva góly v petrovické síti. O tři ze čtyř se postaral střelecky disponovaný Vaculík, který trápil obranu Lokomotivy nejvíc.

„Když hosté potřebovali, tak zabrali a měli navrch. Tohle byl zápas, který musíme urychleně hodit za hlavu,“ uznal Lincer.

FC Viktoria Plzeň - MFK Karviná
Nic nového pod sluncem. Porážka v Plzni

Petrovicím citelně scházel zkušený Hoffmann, který dostal disciplinární trest na čtyři utkání.

„Situace začíná být bohužel kritická. Body už nutně potřebujeme," uznal Lincer. Je ovšem také fakt, že los nebyl petrovickému týmu vůbec nakloněn, protože v úvodu jara hrál s výjimkou Havířova proti všem týmům z čela. „Teď už budeme mít konečně týmy od sedmého místa dolů," ulevilo se Lincerovi.

Lokomotiva Petrovice – TVD Slavičín 1:4 (0:2)

Branky: 90. Hanusek – 43., 71. a 77. Vaculík, 29. Salajka. Rozhodčí: Broskevič – Mankovecký, Sivera. ŽK: 1:5. Diváci: 110.

Petrovice: Majerczyk – Bujok, Gill, Dayero, Bajzáth – Czyž (77. Mbayi), Klimas (81. Makula), Urban, Žyla – Bibaku (34. Hujo), Hanusek. Trenér: Rafal Klusek.

Házenkáři Karviné (v zeleném) si poradili s Lovosicemi i podruhé a vedou 2:0 na zápasy.
Házenkáři vyhráli i podruhé. Zářil Marjanovič