Hovořit o klidném středu však nelze, protože soutěž je neuvěřitelně našlapaná. Za posledních deset let tak vyrovnaná určitě nebyla.

„Stačí jednou vyhrát a posunete se o čtyři místa kupředu. To samé ale platí i opačným směrem," upozorňuje sekretář petrovického klubu Bruno Kencki. Za pravdu mu dávají bodové rozestupy. Mezi čtvrtým a posledním místem je rozdíl dvou výher. „Proto je také dnešní vítězství pro nás obrovsky důležité," konstatoval Kencki.

Domácí jej urvali i přesto, že jim chyběly tři stabilní opory středové formace. „Měli jsme obavy," přiznal Kencki. Reichla, Mika i Škutu bylo potřeba zastoupit, ale tým to zvládl. Opíral se o osu v podobě Gilla, Bernatíka a Dittricha, podpořenou Szarowským v bráně. „Kluci zahráli velmi dobře, zodpovědně a odhodlaně," chválil Bruno Kencki.

Při vekých šancích hostů podržel domácí Lokomotivu brankář Szarowski, domácí měli nabito ostrými a dali tři góly. Dva z penalt. I Slavičín se dočkal penalty. A také červené karty pro P. Švacha. V závěru jistil výhru Petrovic důrazný Šuster.

Lokomotiva Petrovice – TVD Slavičín 3:1 (2:1)

Branky: 43. z pen. a 45(+1). z pen. Dittrich, 86. Šuster – 25. z pen. P. Švach. Rozhodčí: Nesrsta. ŽK: 2:4. ČK: 88. P. Švach. Diváci: 107.

Petrovice: Szarowski – Kempný, Gill, Bernatík, Kubiena (89. R. Bielan) – Nowinski, Dittrich, Koper, Kadlčák (30. Kumpán) – Urban, Šuster (87. Hojdysz). Trenér: Čestmír Kročil.

Další zápas hrají Petrovice v sobotu v Mikulovicích.


#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#