Trenér Čestmír Kročil se těší důvěře výkonného výboru a může pokračovat v rozvíjení ofenzivní herní tváře mužstva. „Zimní přípravu jsme záměrně volili s vyspělými týmy, i proto nás nejspíš vyškolil Třinec a pak i obě Karviné. Áčko s béčkem,“ objasňoval sekretář petrovického klubu Bruno Kencki.

„Bohužel se nám nevyhýbala zranění, takže v zimní přípravě jsme neodehráli ani jeden zápas v sestavě, v jaké bych chtěl mužstvo vidět na jaře. Marodka je velká,“ upozornil Čestmír Kročil, kterému bude k ruce nápomocen asistent René Bielan.

Lokomotivě se podařilo udržet všechny opory, takže i nadále se bude mužstvo spoléhat na tahouny typu Dittricha, Mika, Bernatíka, Reichla a především Gilla, o nějž usilovaly kluby z okolí. Jedinou novou tváří je příchod Kempného z Bohumína.

Důraz budou v Petrovicích klást na začátek jara. „První tři kola nám hodně napoví o našich ambicích. Tabulka je dost vyrovnaná a když nepodchytíte začátek, můžete brzy zabřednout do ohroženého pásma. A to samozřejmě nechceme. Pět šest bodů z prvních zápasů bude klíčových,“ domnívá se Kencki.

Celý článek v tištěném vydání Deníku