Pozitivem tak může být to, že se jim už konečně povedlo doma alespoň skórovat. „I tak to skóre 1:10 z domácích zápasů vypadá hrozivě,“ uznal Pavel Mazurek, asistent trenéra Zdeňka Dembinného na petrovické lavičce.

I on čekal, že se hráči Lokomotivy po tříbodovém zisku z Jeseníku na domácí půdě předvedou. „Je to škoda, myslel jsem, že kluky předchozí výhra nakopne. První poločas byl ještě kvalitní, ale ve druhém jsme nechali hrát soupeře a ten nás chvíli před koncem vytrestal,“ popsal Mazurek.

Petrovičtí mohli jít brzy do vedení, ale Gomola v 5. minutě neproměnil tutovku a Dolní Benešov se po dvaceti minutách ujal vedení z penalty.

„Naštěstí se nám podařilo ještě do přestávky srovnat. Hanusek předvedl sólo a dal gól. Ani to ale neznamenalo obrat,“ zalitoval Mazurek.

Ve druhém dějství hosté trefili tyč a břevno, a tak se ani nedá říct, že by zvítězili nezaslouženě. „Dostat před koncem rozhodující branku je vždy mrzuté. Pokud bychom výkonem navázali na první poločas, tak byly body reálné. Bohužel jsme nehráli tak jako v Jeseníku, druhá půle byla opravdu špatná,“ uznal petrovický trenér.

Lokomotiva teď míří do Nového Jičína, který ještě nevyhrál. „Je na tom stejně mizerně jako my. Možná se nám venku bude hrát lépe,“ zadoufal Pavel Mazurek.

Lokomotiva Petrovice – FC Dolní Benešov 1:2 (1:1)

Branky: 39. Hanusek – 26. z pen. Labuda, 88. Pecuch. Rozhodčí: Dudek – Šamárek, Kontoršikov. ŽK: 5:0. Diváci: 105.

Petrovice: Mrozek – Bujok, Kempný, Gill, Bajzáth – Hoffmann – Chwastek (73. Martikán), Hanusek, Urban (65. Hujo), Paduch (79. Fukala) – Gomola. Trenéři: Dembinný a Mazurek.