Biocel Vratimov – Lokomotiva Petrovice 0:0

Výsledný bodík je však ziskem spíše pro domácí, kteří přežili dvě tutovky hostů. Petrovičtí fotbalisté nemají na začátku nového ročníku špatnou formu. Spíš naopak. Ve Vratimově, který už potřeboval nutně bodovat, s přehledem drželi čisté konto. „Úvodních dvacet minut bylo takových oťukávacích a nic se nedělo. Domácí nejspíše čekali, co na ně vymyslíme,“ domníval se sekretář Lokomotivy Bruno Kencki. Oba mančafty postupem času vycítily, že zápas bude utkáním první branky. Nikdo tedy logicky nechtěl udělat onu osudovou chybu. Petrovické hosty podržel brankář Polášek. V 18. minutě vychytal domácího Kupku v čisté šanci.

„Ono toho na něj během zápasu moc nešlo, ale když bylo třeba, jistě zakročil,“ informoval Kencki. Polášek si poradil i s trestným kopem Drozda a víc se Vratimova obávat nemusel. Domácí spoléhali hlavně na standardky, ale Petrovičtí je měli perfektně zvládnuté. První pokus hostů, který stál za zaznamenání, spadá do 36. minuty, kdy tvrdě pálil Wojnarovský, ovšem nad. Druhá půle odstartovala tutovkou téhož hráče. Wojnarovský se v šestnáctce uvolnil, pohotově vystřelil z otočky, ale o vlas minul. Byl by to jistý gól, neboť brankář zůstal na čáře jako přišpendlený. Na druhé straně si s Vyorálkovou pumelicí bezpečně poradil Polášek.

„Kluci dobře drželi míč a soupeře už k ničemu podstatnému nepustili. Nakonec jsme mohli i vyhrát,“ konstatoval Kencki. V poslední minutě totiž Wojnarovského nepřímý volný kop přistál na Hojdyszově hlavě a petrovický útočník mířil zblízka nad bránu. „Domácí funkcionáři nakonec výsledný bod brali a i pro nás je to zisk,“ podotkl na závěr Bruno Kencki. Rozhodčí: Zelník, žluté karty: 1:1, diváci: 70. Petrovice: Polášek – Krul, Wrubel, Wojnarovský, Bláha – Hanzel (80. Madari), Kulhánek, Fišer (58. Šajben), Hojdysz – Robenek (71. Skryžovský), Kumpán. Trenér: Jiří Kuljovský. Další zápas hrají Petrovice ve středu s Bohumínem, kdy se hraje vložené kolo krajského přeboru, a v sobotu přivítají rovněž doma Frýdlant n. O.