Moravan Oldřišov – Lokomotiva Petrovice 6:3 (2:1)

K sehrání závěrečného podzimního kola zde přijeli fotbalisté petrovické Lokomotivy a přestože se jim povedlo třikrát skórovat, odešli poraženi. „Co na to říct? Když jde někdo, konkrétně muž s píšťalkou, do zápasu se zřejmým úmyslem někoho poškodit, tak neuděláte nic, ani kdybyste se stavěli na hlavu,“ shrnul celý zápas do jedné věty sekretář Petrovic Bruno Kencki. Hosty nadzdvihla už 2. minuta, kdy šel Kumpán sám na gólmana, udělal mu kličku, ale ten jej stáhl za nohy a Kumpán spadl. Místo faulu a penalty však rozhodčí udělil žlutou kartu Kumpánovi za simulování.

„To by mě zajímalo, jaký měl Kumpán dva metry před prázdnou brankou asi důvod padat,“ podotkl ironicky k pochybení arbitra Kencki. Petrovicím se pak nelíbily ještě další rozhodnutí neodpískaných faulů. „Byl to divný výklad pravidel. Vše proti nám,“ dodal Kencki. Oldřišov odpověděl nastřelenou tyčí Blahetky a hned v 11. minutě se dočkal odpískání penalty. Hojdysz fauloval a Šamárek nadvakrát penaltu proměnil. Pak hosté srovnali, když právě Hojdysz odčinil svou chybu z předcházejících okamžiků.

Jenomže z vyrovnání se Petrovičtí netěšili dlouho. Hned za dvě minuty totiž upravil Žídek na 2:1. Nástup do druhé části vyšel Lokomotivě. V závaru před bránou byl nejdůraznější Pavlík – 2:2. Ovšem potom už úřadovali domácí. „Chtěli jsme hrát technicky, ale to na takovém terénu není možné. Oldřišov slavil úspěch s jednoduchou hrou nakopávaných balonů a hurá stylem,“ přiblížil Kencki. Lokomotivu zlomil třetí gól Bořutského, který nechtěně využil Poláškova uklouznutí. Po čtvrté brance už Petrovičtí odpadli. Důrazný Pavlík ještě snížil, ale poslední slovo patřilo bojovnějším domácím.

Branky: 12. Šamárek, 31. Žídek, 57. Bořutský, 62. Utěšený, 83. Blahetka, 90. Jadrný – 48. a 87. Pavlík, 29. Hojdysz.

Rozhodčí: Zelník, žluté karty: 2:4, červená karta: 78. Polášek (P.), diváci: 60.

Petrovice: Polášek – Boor, Duraj (65. Ferko), Wojnarovský, Pavlík – Skrzyžovský (46. Sabela), Kulhánek, Madari, Robenek (87. Funiok) – Hojdysz, Kumpán.

Trenér: Jiří Kuljovský.

Další zápas hrají Petrovice v sobotu se Starým Městem.