Takhle blízko bodu už možná fotbalisté Lokomotivy letos na hřišti soupeře nebudou. Nicméně si dokázali, že i po velkých problémech v samotné přípravě se mohou v těžko čitelné soutěži prosadit. „Na to, že jsme ještě týden před zahájením neměli kouče, neměli hráče a byli nesehraní, jsme úvodní zápas zvládli velmi dobře. Trenér Kuljovský za těch pár dní udělal s týmem kus práce,“ upozornil sekretář Petrovic Bruno Kencki. Kuljovský se musel ukázat spíše jako dobrý psycholog, neboť naučit tým hrát za pár dní tak, jak sám chce, to by nedokázal ani Alex Ferguson. Ale nabudit hráče, aby si věřili, to už lze dokázat. A Petrovice skutečně Staroměstské zaskočily.

SK Staré Město – Lokomotiva Petrovice 2:1 (0:1)

Před bouřlivým publikem, v němž většinu osazenstva tvořily ženy(!), si hosté vypracovali více šancí a byli nebezpečnějším celkem. Zaskočení domácí se zmohli jen na zbloudilou střelu Zabloudila, která šla těsně vedle Sabelovy tyče. Kromě toho už domácí zahrávali Bršťákem jen pět rohů, z nichž nic nebylo. „Kluci pracovali v první půli v obraně velmi dobře. Nevím, proč tomu tak nebylo i po přestávce,“ divil se Kencki. V 8. minutě měla Lokomotiva první tutovku. Po centru Krula minula branku nová akvizice z MFK Havířov Robenek. Za chvíli už to bylo o mnoho lepší. Po rohovém kopu Wojnarovského se hlavičkou prosadil Hanzel a hosté vedli – 0:1.

V 37. minutě si na roh Kulhánka naskočil Kumpán, brankář stál na čáře jako přikovaný, leč Kumpán těsně minul. „Chlapci ukázali, že i přes veškeré předcházející problémy by jim to na hřišti mohlo klapat,“ mínil Kencki, jenž ještě v průběhu minulého týdne, tedy na poslední chvíli, zaregistrovával na svazu v Olomouci nové hráče do Kuljovského týmu. „Takhle plnou soupisku jsme už dlouho neměli,“ pochvaloval si Kencki. Na lavičce Lokomotivy totiž seděli hned čtyři náhradníci… Po změně stran se po dalším Kulhánkově rohu urodila ve vápně Starého Města, jak se na Slovensku říká, trma-vrma, jenže nic z toho nevzešlo. A bohužel v 56. minutě domácí srovnali.

Pánek obstřelil v úniku Sabelu a bylo 1:1. „Ten gól jsme dostali moc brzy. Je to smůla, protože postupem času by domácí znervózněli a my mohli po více než roce konečně vyhrát venku,“ připomenul dlouhou černou sérii Bruno Kencki. Jenže bylo ještě hůř. V 74. minutě vyrobili zadáci Petrovic hrubku v rozehrávce a tu využil Píca – 2:1. Pak to ještě neúspěšně zkoušel Hojdysz, v tomto duelu v roli obránce, a poté přišel na řadu hektický závěr. V 89. minutě odpískal rozhodčí za strkanici ve vápně proti Petrovicím penaltu, navíc vyloučil Mokrého, nováčka v dresu Lokomotivy z Baníku Ostrava. Ovšem Bršťák ji kopnul vedle! V nastaveném čase pak domácí faulovali v pokutovém území Hojdysze a z možnosti zahrávat penaltu se radovali i Petrovičtí. Jenže jen do doby, než ji Wojnarovský poslal vedle tyče!

„Bylo to na infarkt. Mohli jsme mít i tři body, nakonec aspoň jeden a nevezeme nic,“ shrnul smůlovatý závěr sekretář petrovického klubu. Trenér Kuljovský tak mohl být rád aspoň za to, že se mu v minulém týdnu přeci jen doplnil kádr. Lokomotiva do áčka přeřadila dorostence Skryžovského, z Karviné přišel dorostenec Šajben, dotažena byla hostování Robenka (Havířov), Mokrého (Ostrava), Kulhánka a Hanzela (oba Albrechtice) a navíc příště už bude k dispozici Madari, jenž se o víkendu ženil. Branky: 56. Pánek, 74. Píca – 9. Hanzel. Rozhodčí: Orieščik, žluté karty: 2:4, diváci: 150. Petrovice: Sabela – Krul, Wrubel, Bláha, Hojdysz – Wojnarovský, Hanzel (68. Fišer), Kulhánek, Skrzyžovský (57. Mokrý) – Robenek, Kumpán. Trenér: Jiří Kuljovský. Další zápas hrají Petrovice v sobotu s Lichnovem.