Po změně trenérské dvojice Dembinný – Mazurek, kdy mužstvo převzala dvojice Bardoň – Bernatík, hostila Lokomotiva taktéž trápící se Šternberk. „Měli jsme opravdu šancí na tři zápasy. Jenže místo toho, abychom vyhráli 10:4, tak to skončilo 2:3. V koncovce jsme totálně vyhořeli,“ poznamenal asistent trenéra Pavel Bernatík.

Domácí forvard Tomasz Gomola dal sice dvě branky, ale mohl stihnout i dva hattricky. „Celkově jsme šli asi čtyřikrát sami na bránu. Udělali jsme nějaké změny v rozestavení, které přinášely úspěch,“ přiblížil Bernatík.

Brzký gól Petrovic dával naději, že vše je na dobré cestě. Omyl. Šternberk po nedorozumění Mrozka s Ruislem, kteří se sobě navzájem pletli při zákroku, srovnal Zifčák a za pár minut to bylo už 1:2, když se Zifčák trefil z dálky.

Petrovice dál útočily, srovnaly Gomolou, ale už do poločasu měly dost šancí na to dát aspoň pět branek a pohodlně vést. „Měli jsme tři tutovky, ve druhé půli snad čtyři. Byl to celkem plodný zápas,“ připustil Bernatík.

Jenže příděl gólů si domácí už vyčerpali. Naopak v nástupu do druhé části inkasovali. „Říkáme si, že si musíme pohlídat úvod druhé půle, abychom náhodou neinkasovali, přesně to se ale stalo,“ kroutil hlavou Pavel Bernatík.

Petrovičtí to sympaticky nebalili, dál si vypracovávali šance jako na běžícím páse, Šternberk musel jednou i vykopávat z prázdné brány, ale málo platné. Přišla zase porážka. „Psychicky jsme dole. Musíme se tím holt probít až do konce a v zimě s tím něco udělat,“ uznal jeden z koučů Petrovic.

Lokomotiva Petrovice – FK Šternberk 2:3 (2:2)

Branky: 4. a 32. Gomola – 17. a 26. Zifčák, 47. Kuba. Rozhodčí: Páral – Bureš, Trigas. ŽK: 1:1. Diváci: 120.

Petrovice: Mrozek – Bajzáth, Dayero, Gill, Ruisl – Klimas (81. Kondziolka), Hoffmann, Dieng, Mobe (46. Martikán) – Gomola (63. Hanusek), Urban. Trenéři: Bardoň a Bernatík.