Přesto je po utkání vyprovodil do kabin potlesk karvinských fanoušků, kteří obsadili všechna sedadla s výjimkou dvou sektorů sousedících se sektorem hostí. Ty zůstaly volné z bezpečnostních důvodů, jinak utkání přihlíželo 4522 diváků.

Skvělou formu potvrdil Pavol Jurčo, který dal jedinou branku Karviné, svou třetí za dva zápasy. Na opačné straně se svým jubilejním gólem v české nejvyšší soutěži prosadil „válec" Jakub Řezníček. Přitom právě na něj domácí trenér před utkáním upozorňoval.

„Ano, bohužel se nakonec gólově prosadil, ale nemyslím si, že by nám jinak dělal větší problémy. Řezňu považuji za jednoho z nejlepších útočníků v naší lize, je to hráč do pokutového území, silný v osobních soubojích, kterého uhlídat není snadné. Proto si myslím, že to dnes naši stopeři zvládali statečně a u nich nějaké chyby nevidím," poznamenal k vyrovnání na 1:1 trenér Karviné Jozef Weber.

Jeho svěřenci naskočili do utkání přece jen s gólmanem Janem Laštůvkou, o jehož startu se spekulovalo. Laštůvka domácí podržel hlavně při obrovské šanci Litsingiho, jehož pokus nohou reflexivně vykopl. „Kdo ví, jak by se zápas vyvíjel, kdybychom ten druhý gól dali," vrátil se k tomuto momentu po zápase i trenér Zbrojovky Svatopluk Habanec. Jinak byl rád za remízu.

„Červená karta pro Buchtu na startu druhé půle měla na vývoj zápasu samozřejmě vliv. Museli jsme hrát v bloku a odolávat tlaku domácích. Nakonec jsme to ustáli a s bodem jsme spokojeni, přestože jsme sem jeli s většími ambicemi," přiznal Habanec.

MFK Karviná – Zbrojovka Brno 1:1 (1:1)

Branky: 28. Jurčo – 37. Řezníček. Rozhodčí: Příhoda – Koval, Pochylý. ŽK: Laštůvka, Budínský – Buchta. ČK: 46. Buchta (B). Diváci: 4522.

Karviná: Laštůvka – Janečka, Dreksa, Hošek, Eismann (87. Puchel) – Šisler – Voltr (76. Panák), Okleštěk (46. Moravec), Budínský, Zelený – Jurčo.

Brno: Melichárek – Hyčka, Vraštil, Kijanskas, Lutonský – R. Buchta, Lacko – Litsingi (90. Šural), Michal Škoda (85. Sedlák), Štohanzl (79. Pašek) – Řezníček.