Kromě toho, že Havířovanky neztratily dosud v soutěži ani bod, a to už se sotva změní, tak ve venkovních zápasech ještě ani jednou neinkasovaly a tuto unikátní bilanci si udržely i po Rožnovu. „Je ale třeba říct, že soupeř nedal svou kůži lacino. Je to houževnatý tým," uznal trenér lídra soutěže Radomír Zábranský.

Postupem času však jeho svěřenkyně svou herní převahu zúročily v gólové vyústění a zlepšeným výkonem zejména ve druhém poločase soupeře jasně přehrály.

Vedoucí tým tabulky úvod zápasu prodřímal, jako by hráčky byly ještě v teple autobusu. I přesto mohla dát rychlý gól Fukalová. Na druhé straně musela hostující obrana hasit na poslední chvíli závar ve vápně. Na hráčkách Rožnova bylo vidět, že nemají co ztratit a pokoušely se rychlým přistupováním k hostujícím hráčkám o aktivní hru.

V 11. minutě však Antalíková přesnou kolmicí našla Vítkovou, která nahrála Fukalové a ta uklidnila spoluhráčky – 0:1.

Branka domácí nijak nezlomila a stále kladly odpor. Po půlhodině hry propálila rožnovskou brankářku z trestného kopu Vítková a zápas nabral očekávaný směr, jako už poněkolikáté v sezoně.

Druhý poločas začal náporem havířovských hráček, které navýšili své vedení na 0:4. Po pár dalších šancích bez gólového efektu uzavřela skóre Maláčová, která tím zaznamenala svou druhou branku v zápase.

„Domácí mě výkonem hodně překvapili a trochu nechápu jejich postavení v tabulce. My jsme si to nakonec uhráli větší zkušeností, holky se nejspíš musely pořádně probrat na čerstvém vzduchu, protože začátek zápasu nebyl nic moc," zasmál se trenér ČSAD Radomír Zábranský.

„Když jsme ve druhé půli přestali kazit, přišly i šance a následně branky. Ten chvilkový herní útlum u nás pravděpodobně pramenil z kombinace delší cesty, umělé trávy a jistého herního uspokojení. Naštěstí si to holky včas uvědomily," oddechl si Zábranský a pochválil domácí zázemí. „Je tady hezký areál. V takovém fotbalovém prostředí je radost hrát," uzavřel další vydařený víkend.

FC Rožnov pod Radhoštěm – ČSAD Havířov 0:5 (0:2)

Branky: 58. a 75. Maláčová, 11. Fukalová, 28. Vítková, 50. Volfová. Rozhodčí: Nohavica – Trčka, Siekiera. Bez ŽK. Diváci: 50.

Havířov: Kosňovská – Dlouhá, Porembská, Krokoszová (70. Želonková), Motlochová – Fukalová, Antalíková, Maláčová, Vítková (80. Cibiková) – Volfová, Holáňová (55. Kuzniková). Trenér: Radomír Zábranský.