„Bohužel. Přitom každý z těch posledních tří zápasů jsme při troše štěstí měli rozehrán na tři body. Mohli jsme si v tabulce výrazně polepšit, místo toho zůstáváme poslední," zalitoval mladý trenér Lutyně Tomáš Mančař.

Utkání proti Bystřici nerozehrál domácí Sokol nijak valně a během deseti minut mohl prohrávat 0:3. „Nástup jsme vůbec nezachytili, nevím, jestli kluci byli ještě v šatně nebo co," zlobil se hrající kouč Mančař.

Postupem času už se ale jeho svěřenci prosazovat začali. „Dostávali jsme se do šancí. Potřebovali jsme kvůli výškové převaze soupeře hrát po zemi, což se i dařilo, bohužel koncovka byla naší velkou slabinou," uznal Mančař.

V první půli mohli pohnout ukazatelem stavu jak Pěgřim, tak Lemchi. Sami na malém vápně ale do sítě netrefili. Po změně stran už se ale prosadil Ciesarik a domácí vedli. Pro konečný výsledek se pak stalo určujícím to, že Sokol nepřidal druhý gól. „Šance jsme měli, a ne ledajaké. Ale ani největší tutovky neskončily v bráně," chytal se pomalu za hlavu Tomáš Mančař, když si vzpomněl na jasné gólovky Havláska, Wity nebo Pěgřima.

Bystřice tak po rohovém kopu a velké chybě domácích při bránění srovnala. „Zaspali jsme. Hned tři hráči Bystřice nám tam skákali do balonu," nechápal Mančař. Ještě v poslední minutě mohl svému týmu vystřelit tři životně důležité body Ochodek, zasekávačkou se zbavil obránce, gólmana Galusika posadil na zem, ale levačkou netrefil odkrytou bránu…

Sokol Dolní Lutyně – Karet Bystřice 1:1 (0:0)

Branky: 46. Ciesarik – 65. M. Teofil. Rozhodčí: Kontoršikov – Žáček, Závodný. ŽK: 2:1. Diváci: 100.

D. Lutyně: Šajer – Krč, Mančař, Hanusek, R. Szkuta (46. Jantoš) – Lemchi, V. Szkuta (46. Wita), Pěgřim, Twrdý, Ciesarik (80. Fismol) – Havlásek (81. Ochodek). Trenéři: Tomáš Mančař a Petr Pěgřim.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nemusí zveřejňovat celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si tak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.