Baník Albrechtice – Depos Horní Suchá 3:3 (1:2)

Zápas začali aktivněji hosté, kteří byli po celou dobu také mnohem nebezpečnější. Třikrát vedli, domácí třikrát srovnali. Houževnatost slavila úspěch.

„Myslím si, že remíza je spravedlivá. Hosté sice měli míč častěji na kopačkách a vypracovali si i víc šancí, ale většinou hráli jen po šestnáctku. Pro nás je nejdůležitější to, že i po zápase je celková situace v tabulce stejná jak před ním," uvedl po utkání asistent albrechtického trenéra Tomáš Vychopeň.

„Co se týká nasazení a výkonu, tak dnes nemám hráčům co vytknout. Vypracovali jsme si tak osm velkých šancí, což je určitě chvályhodné. Škoda jen, že jsme je nedokázali proměnit. Myslím si, že dnešní zápas a poločas ve Smilovicích, to byly naše nejlepší výkony jara, a tým v nich ukázal své maximum. Dnes jsem tedy určitě spokojený," řekl na druhé straně kouč Miroslav Čopjak, který po utkání funkci definitivně položil. „Z různých důvodů nemůžu dát týmu to, co bych chtěl. Myslím si, že je zbytečné, abych v této pozici setrval," vysvětlil krátce Čopjak, který dlouhodobě upozorňoval hlavně na špatnou tréninkovou docházku.

Aby toho nebylo málo, tak po utkání skončil i albrechtický trenér Jiří Klimsza. „Je zbytečné, abych tu pokračoval. Někteří lidé si tu prostě musejí sáhnout do svědomí. Takhle se fotbal dělat nedá. Vedení jsem oznámil, že už dál nemám síly pokračovat," konstatoval výmluvně Klimsza.

Zástupci vedení obou týmů potvrdili, že trenéři odstupují ze svých funkcí a přiznali, že náhradu ještě nemají a s vhodnými kandidáty se budou snažit co nejdříve spojit.

Branky: 38. Široký, 65. Dorozlo, 87. Korzeniowski – 27. Zálejský, 41. Osika, 66. Jeziorski. Rozhodčí: Pitvor, žluté karty: 2:1, diváci: 110.

Albrechtice: Jaček – Novák (90. Śmiga), Věčorek, Popelka – Široký, Dorozlo, Wojtyna, Vagner, Korzeniowski – Kroužek, Opustil (68. Hovůrka). Trenér: Jiří Klimsza.

Horní Suchá: Drobec – Osika, Kondziolka, Jeziorský, Hradil – Příborský, Zálejský, Stebel, Schindler – Kaleta, J. Skřížovský. Trenér: Miroslav Čopjak.

Další zápas hrají Albrechtice v sobotu ve Frýdku-Místku B, Horní Suchá také v sobotu s Brušperkem.