Vzájemná bilance klubu s Pražany je docela tragická. Ve vzájemných druholigových soubojích uhráli Slezané jen jedinou výhru z deseti pokusů! Celková bilance je přímo hrozná: 1-2-7 při skóre 7:16!

Karvinští tak mají svému soupeři rozhodně co vracet a nejlépe, aby celkovou bilanci začali otáčet právě dnes. Je k tomu totiž ideální příležitost. Viktoriáni jsou po víkendové porážce 2:4 v Třinci „nalomení“ nejen z neúspěšného výsledku, ale i z další „štreky“ do Slezska a koncentrovat se budou hlavně na víkendový domácí zápas se silnou Jihlavou. Trenér Karviné František Straka postaví nejspíš méně vytěžované hráče, ale i ti mohou mít tu správnou motivaci.

„Ano, dáme šanci dalším hráčům,“ potvrdil Straka. „Všichni se už těšíme, neboť se bude hrát doma před vlastními fanoušky. A doufám, že bude i dobrý fotbal. Viktorka pro mě vždy byla fajnovej klub,“ prohodil hlavní trenér MFK.

Tradiční pražský klub se v minulé sezoně zachránil ve druhé nejvyšší soutěži až v posledním kole, nový ročník rozjel o dost slibněji a v tabulce je aktuálně šestý. Na Žižkově hostuje karvinský hráč Luboš Tusjak.

Zápas 3. kola MOL Cupu se hraje na karvinském Městském stadionu v Ráji od 16 hodin.