Přivítají totiž Jablonec, což je sice účastník evropských pohárů, ale určitě ne nehratelný soupeř. „Největším plusem je, že si ušetříme cestování. Byly i možnosti, že bychom museli na sever Čech, do Liberce, Teplic nebo Jablonce, a to se nám moc nechtělo,“ přiznal trenér MFK Karviná Roman Nádvorník.

Takto dopadl los skvěle. „Z důvodu, že jsme byli nenasazeným týmem, tak s losem panuje určitě spokojenost. Budeme hrát doma, odpadlo nám dlouhé cestování a fanoušci uvidí další zápas proti kvalitnímu soupeři na našem stadionu. To je užitečná konfrontace,“ míní trenér Nádvorník.

Podobně hovořil také záložník Ondřej Lingr, který se těší i na souboj se svým kamarádem Davidem Lischkou, který v Karviné působil během loňského podzimu. „Jablonec bude těžkým protivníkem, ale hrajeme doma. To jsme chtěli! Navíc nás určitě přijdou povzbudit naši fanoušci a to je velké plus,“ řekl pro klubový web MFK Karviná Ondřej Lingr.

Úředním hracím dnem osmifinále je středa 31. října.

Osmifinálové dvojice: Olomouc – Zlín, Opava – Sparta Praha, Plzeň – Ostrava, Karviná – Jablonec, Liberec – Slovácko, Příbram – Bohemians Praha, Dukla Praha – Teplice, Chrudim – Slavia Praha.