Ve 3. kole soutěže je čeká druholigové Táborsko. Osud si přitom pohrál s trenérem MFK Romanem Nádvorníkem, který své svěřence povede proti klubu, ze kterého do Karviné přišel a kde zanechal nesmazatelnou stopu. „Los nám přál, hrajeme doma proti druholigovému soupeři, to je podstatné. Že to je zrovna Táborsko, s tím už nic nenaděláme. Samozřejmě skutečnost, že jsme odtamtud s asistentem Zdeňkem Koukalem do Karviné přišli, je taková pikantérie, ale naší jednoznačnou povinností je postup do osmifinále,“ uznal trenér Návodník.

Komunální volby: O repete usiluje 4,5 tisíce starostů a jejich zástupců

Karvinští mají v poháru za sebou výhru na půdě třetiligové Líšně, kde vyhráli jasně 4:0. To soupeř má za sebou duely dva se shodným výsledkem. Nejprve vyhrál v 1. kole 2:1 v Klatovech, poté v Domažlicích také 2:1, ale až po prodloužení.

Jihočeši jsou pro Karvinou poměrně oblíbeným soupeřem, v dosavadní bilanci prohráli z dvanácti zápasů jediný, pětkrát vyhráli.

Karvinští házenkáři (v zeleném) zdolali Hranice 26:24.
Úspěšná domácí premiéra

Oficiální termín pro 3. kolo je středa 26. září, to se ale bude v několika případech měnit a Karviná stoprocentně nebude výjimkou, protože už 28. září je čeká ligová předehrávka u pražských Bohemians. „Termín bude určitě jiný, věřím, že s Táborskem nějaký vhodný pro oba kluby najdeme,“ zakončil Nádvorník.

Jen pro připomenutí, naposledy hráli v Českém poháru Karvinští doma 30. listopadu 2016 proti Dukle Praha, kdy postoupili na penalty.

Albrechtice nezachytily začátek soutěže.
Albrechtice jsou bez výhry a krčí se na dně tabulky
Stonavě se zatím nedaří podle představ.
Stonava nezachytila začátek, zatím má jen jednu výhru