„Byli jsme sice blízko postupu, ale musíme si přiznat, že více šancí měli domácí,“ uznal po zápase převahu Dětmarovic vedoucí Bohumína Patrik Poštulka.

Dětmarovičtí si v průběhu zápasu vypracovali spoustu gólových šancí. „Kdybychom po první půli vedli 3:0, tak by se nikdo nedivil,“ řekl Adam Leibl, jenž ještě v minulé sezoně nosil dres Bosporu, odkud v létě zamířil právě do Dětmarovic.

Ty však dlouho trápila koncovka, čehož v 73. minutě využil střídající Padých, který dostal balon za obranu, přeloboval J. Stacha a poslal Bospor do vedení.

Domácí však tlačili i dál a nakonec se dočkali zasloužené odměny, o kterou se sedm minut před koncem základní hrací doby postaral krásnou střelou Mičola. Zápas tak dospěl do prodloužení.

„Tam už to bylo vabank. Pořád bylo dost šancí, viděli jsme slušný fotbal a bylo to o tom, kdo naloží s některou z těch šancí lépe,“ přibližoval Poštulka.

V pohárovém derby se radovali fotbalisté Dětmarovic (v bílém), kteří porazili sousední Bohumín až po prodloužení.Zdroj: Pavel Netolička

Šťastnější nakonec byli domácí. Ve 119. minutě, tedy minutu před koncem prodloužení a za prudkého deště, rozhodl o postupu Dětmarovic útočník Řapek.

Na druhé straně sice mohl bleskově srovnat Padých, kanonýr Bosporu z minulé sezony ale další velkou příležitost už nevyužil a penalt se diváci nedočkali.

Z následného rohu hosté nic nevytěžili a z postupu se tak mohli radovat hráči Dětmarovic. „Jsme rádi, že nedošlo na penalty. Byli jsme hotoví a asi bychom na ně ani nedošli. Zápas byl hodně náročný,“ ulevilo se po závěrečném hvizdu Leiblovi.

Zatímco bohumínští hráči opouštěli trávník se sklopenými hlavami, kouč domácích Josef Jadrný neskrýval spokojenost. „Tolik šancí, rohů, standardek a takové držení míče, to už z naší strany dlouho nepamatuji,“ potěšil jej předvedený herní projev svých svěřenců. „Kluci si sáhli fyzicky na dno, odmakali to,“ dodal.

V další fázi soutěže Dětmarovice narazí na druholigový Třinec. „Kluci si to zaslouží. Rozhodně už ale nebudeme hrát tak otevřeně a nebudeme mít tolik šancí jako dnes. Budeme hrát poctivě odzadu a uvidíme, co to přinese,“ vyhlíží Jadrný těžkého soupeře.

SK Dětmarovice – Bospor Bohumín 2:1 po prodloužení (1:1, 0:0)

Branky: 84. Mičola, 119. Řapek – 73. Padých. Rozhodčí: Matějek - Broskevič, Dedek. ŽK: 4:2. Diváci: 320.

Dětmarovice: J. Stach – Uher, Hrtánek, K. Skoupý, M. Macko – Leibl, Mičola, Egri (46. Škuta), Řapek, L. Ligocký (101. J. Ligocký) – Staško. Trenér: Jadrný

Bohumín: Švrčina – Ferenc, L. Poštulka, Košťál, Malysz – Jesch, Palej, F. Hanus, Halaška, Siekiera (74. Lišaník) – Nadhajský (57. Padých). Trenér: Špička.