Stejně jako ve druhém kole proti Novému Jičínu (v tom prvním měli jako ligový tým volný los) nedokázali Karvinští v poháru potvrdit naplno roli favorita. A to hráli doma.

Oba celky se v první půli těžce prosazovaly a dostávaly do šancí. Když už si ji ale hráči vypracovali, byla to rovnou tutovka. Jako první zahrozili hosté, když se po dvaceti minutách dostal k hlavičce exkarvinský Skwarczek. Po rohu mířil těsně nad.

Po uvolnění a přesném centru Oklešťka spálil úvodní tutovku zápasu Voltr, jemuž to v tomto utkání v koncovce nešlo. Zblízka přestřelil.

Následně to z voleje zkoušel Eismann, ale nedal a ve 33. minutě mohli dát gól Hanáci. Ofsajdová past domácích sklapla naprázdno, Kroupa byl u míče dřív než vyběhnuvší gólman Pindroch a přeloboval jej. Ke štěstí domácích však balon doskákal vedle tyče do zámezí.

Poslední tutovka první půle patřila po hezkém uvolnění Voltra Kovaříkovi, který ale rovněž zblízka pálil mimo.

Karvinští fotbalisté (v bílém) si v domácím poháru poradili s Prostějovem až po prodloužení.

Druhá půle už se po změnách v sestavě a proslovu v kabině nesla ve znamení karvinské převahy, jenže domácí pokračovali v zahazování tutovek. Nejprve mířil Voltr už do prázdné brány, ale prostějovští zadáci stačili míč doběhnout a odkopnout, v 55. minutě zase mířil po rohu Puchela těsně vedle hlavičkující Janečka.

Ten za chvíli prostrčil balon Kovaříkovi, který ale v koncovce zaváhal. Nad mířil v další možnosti hlavičkující Voltr.

Domácí opět spasil až příchod Pavola Jurča, byť v devadesáti minutách se diváci branky nedočkali.

Sympaticky bojující Prostějov spoléhal na brejky a jeden mu málem vyšel. Pozorný Košťál ale odklidil Chwaszczův pokus na roh.

To ale byla světlá výjimka, neboť jinak se vše podstatné odehrávalo ve vápně Prostějova. Po Budínského průniku a Janečkově přiťuknutí se v jasné šanci neprosadil zase Voltr a domácí utahovali šrouby. V poslední čtvrthodině už měli opravdu velký tlak.

U všeho podstatného byli střídající Budínský a Janečka, kteří hru Karviné výrazně oživili. Budínského rána se mezi tyče nevešla, ze sedmi metrů hlavičkoval jen do gólmana Dreksa, a prostějovský brankář Neoral se vytáhl i v závěru proti obstřelu Janečky.

Zápas tedy dospěl do prodloužení a teprve v něm si Karviná zajistila postup. Nejprve pálil na bránu Budínský, ale Neoral byl na místě.

Karvinští fotbalisté (v bílém) si v domácím poháru poradili s Prostějovem až po prodloužení.

Pak mohli dát gól hosté, když rychlý protiútok zakončoval v tutovce Chwaszcz, ale mířil vedle.

V 97. minutě se po dalším Puchelově rohu konečně prosadil Jurčo a rozjásal necelou tisícovku diváků v ochozech.

Ve 103. minutě pečetil postup svého týmu Šisler, který nádherně napřáhl ze třiceti metrů a vymetl šibenici prostějovské svatyně.

MFK Karviná – 1. SK Prostějov 2:0 po prodl. (0:0, 0:0)

Branky: 97. Jurčo, 103. Šisler. Rozhodčí: Mrázek – Pochylý, Horák. Bez ŽK. Diváci: 962.

Karviná: Pindroch – Toml (46. Janečka), Dreksa, Koštál, Eismann – Mensah (46. Budínský), Šisler – Voltr, Okleštěk, Puchel – Kovařík (70. Jurčo).

Prostějov: Neoral – Hirsch, Machynek, Schuster, Pančochář – Rus – Machálek (80. Zapletal), Skwarczek, Píchal (61. Chwaszcz), Langer – Kroupa (60. Nekuda).