Svěřenci trenérů Josefa Muchy a Ivana Kopeckého hrají v Jablonci, který ve středu prohrál domácí pohárové finále se Slavií a o evropské poháry tak bude muset zabojovat v ligové soutěži.

A to není dobrá zpráva pro Karvinou, protože konkurenty Jablonce jsou pořád Olomouc, Sparta a částečně i Liberec. Jablonečtí tak potřebují každý bod a nemohou si dovolit nic vypustit.

„Jenže to my také. Sami víme, v jaké jsme situaci a co je potřeba udělat, abychom se z ní dostali,“ prohlásil asistent trenéra Muchy Ivan Kopecký. Prohrané finále Jablonce a možné zklamání hráčů z nezdaru by na zápas nemělo mít vliv.

„To jsou všechno spekulace, kterými se nemůžeme zabývat. Musíme se soustředit na naši hru. Jablonec od příchodu trenéra Rady válí, pořád je to nejlepší tým jara a prokazuje výbornou formu. My jsme se porážkou s Duklou dostali pod tlak, ale vyříkali jsme si pár věcí a naše příprava směřuje k utkání v Jablonci, kde je naším cílem bodovat. Ale ten je stejný pro každé utkání,“ doplnil Kopecký.

Fotbalisté mají jednu z posledních šancí zvednout se.

Ani útočník Tomáš Wágner si nemyslí, že by prohrané finále mělo Jablonec nějak poznamenat. „Pro nás je to o to horší, že Jablonec teď bude muset vyhrávat. Ale pořád by to mělo být hlavně o nás a našem výkonu,“ míní nejlepší střelec týmu, který v důležitém utkání proti Dukle (1:3) absentoval.

„Už se cítím dobře. Ty poslední dva týdny mi bylo mizerně, teď jsem připraven hrát. Každý z nás by měl do posledních utkání dát vše, co v něm je. Asi je zbytečné dokola opakovat, že je to pro nás důležitý zápas a potřebujeme bodovat. To všichni vědí,“ doplnil.