Slabou útěchou jim může být, že protrhli střelecký pech a dali hned tři góly. „Jenže rovnou pět jsme jich dostali. Opravdu to není dobré,“ povzdechl si trenér MFK Jozef Weber, pod kterým se nejspíš kymácí trenérská židle.

Vstup do utkání měli domácí přímo katastrofální. Hned ve druhé minutě nepokryli olomoucký výpad po levé straně hřiště a inkasovali, po deseti minutách se v nouzi, do které ho dostal gólman Berkovec, dopustil příšerné chyby stoper Košťál a bylo to 0:2.

Košťál neodehrál dobrý zápas, byl u tří inkasovaných branek a navrch se v závěru zranil. Na druhé straně nahrál Budínskému na korigující gól a jedné další brance zabránil.

Právě gól Budínského na 1:2 byl tím pravým životabudičem karvinského výkonu, který v první půli skutečně nebyl dobrý.

Po Panákově hlavičce z 51. minuty bylo dokonce srovnáno, Karvinští však nepokračovali v aktivním napadání a polevili, což se jim stalo osudným. „Musím přiznat, že v ten moment jsme vypadli z role a přestali hrát. Naštěstí jsme to pak zlomili třetím rozhodujícím gólem,“ oddechl si trenér Sigmy Václav Jílek.

Jeho tým odskočil Karviné na 4:2 a z klidu ho nevyvedla ani proměněná penalta Budínského. V závěru Hanáci do otevřené obrany Karviné jistili výsledek.

MFK Karviná – Sigma Olomouc 3:5 (1:2)

Branky: 45. a 80. z pen. Budínský, 51. Panák – 2. a 89. Zahradníček, 10. Plšek, 68. Falta, 75. Houska. Rozhodčí: Příhoda – Moláček, Hrabovský. ŽK: Janečka, Eismann – Jemelka. Diváci: 3186.

Karviná: Berkovec – Moravec, Košťál, Hošek, Letić – Šisler (71. Čolić), Janečka – Štepanovský (46. Ramírez), Budínský, Kalabiška (22. Eismann) – Panák. Trenér: J. Weber.

Olomouc: Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek – Zahradníček (90. Hála), Houska, Texl (62. Obročník), Kalvach, Falta (84. Moulis) – Plšek. Trenér: Jílek.