Rozhodla o tom vydřená domácí výhra nad Brušperkem. Soutěž je ale vyrovnaná, a tak už příští víkend může být vše jinak.

Na zápas podzimu z hlediska domácího týmu si našla cestu i docela početná skupina fanoušků, kteří nemuseli litovat. Hrál se totiž slušný ženský fotbal s šancemi na obou stranách.

Domácí Havířovanky si v úvodu vytvořily převahu a Fukalová hned dvakrát vyzkoušela hostující brankářku. Postupem času se hra vyrovnávala, ale neustále se hrál rychlý fotbal nahoru dolů a přicházely slibné šance. Těm však dávaly stopku vynikajícím výkonem obě brankářky.

Až ke konci první půle zahrála hostující Břenková v pokutovém území rukou a havířovská kapitánka Porembská poslala svůj tým z penalty do vedení.

Druhý poločas, to byla obrovská fotbalová bitva. Opět se hrálo ve velmi rychlém tempu, hráčky Brušperku však postupem času působily podrážděně a každý verdikt hlavního rozhodčího komentovaly, což jim na klidu nepřidalo.

Havířov se tlačil za druhým gólem, po sražení Volfové se měl podle všeho kopat další pokutový kop, ale nestalo se tak. Nakonec ještě Chrobáková vyslala dalekonosnou ránu, která skončila s přispěním brušperské gólmanky na břevně.

S šancemi Brušperku si poradila bezchybná Kuglerová v domácí svatyni. „Jsem na holky hrdý. Když se ohlédnu za tím, co nás potkalo (zranění), a jak to holky na podzim zvládají, klobouk dolů před nimi,“ poznamenal úvodem trenér Gascontrolu Radomír Zábranský.

„My samozřejmě víme o kvalitě Brušperku, a podle toho jsme i stanovili i taktiku a změnili naše obvyklé rozestavení. Přineslo to úspěch. Dnes každá hráčka do jedné pracovala pro kolektiv a bylo vidět, jak se děvčata vzájemně podporují,“ těšilo jej.

Uznal, že týmu ohromně pomohly návraty Gabriely Krzikalové a Natálie Míčkové po zranění do sestavy. „Snad se nám budou uzdravovat a postupně zapojovat i další marodi,“ vyjádřil přání Zábranský.

Gascontrol Havířov – SK Brušperk 1:0 (1:0)

Branka: 43. z pen. Porembská. Rozhodčí: Vranay – Dziubová, Stejskal. ŽK: Míčková (H). Diváci: 120.

Havířov: Kuglerová – Kuzníková, Porembská, Krokoszová, Denková – Najvarová, Míčková, Krzikalová, Fukalová – Chrobáková, Volfová. Střídaly: Kulhánková, Regecová, Dlouhá. Trenér: Zábranský.