„Proto jsme ho také angažovali,“ usmíval se po utkání trenér Dětmarovic Josef Jadrný. Jeho svěřenci se představili s novými posilami a v novém rozestavení 4-4-1-1. „Ten podhrot je jako dělaný pro Michala Tomáše, na hrotu je samozřejmě Zbyňa. Je to něco jiného než 4-2-3-1, co jsme hráli na jaře, ale vždy volíte styl vhodný skladbě hráčů,“ vysvětloval Jadrný.

Soudě podle prvního zápasu, vycházelo to Dětmarovicím výborně. „Musím říct, že od brankáře Kotrly, který nás dvakrát podržel, až po Pospěcha, všichni makali nadoraz a bojovali,“ byl Jadrný rád za přístup k zápasu.

Dětmarovice vyhrály zaslouženě. Měly více šancí. „Ty dvě domácí jsme převážili šesti našimi. Už v poločase jsme mohli vést 2:0, naštěstí jsme se pak trefili. Akorát nevyšlo počasí, zase bylo pod mrakem a foukalo. V té Polomi jsem snad ještě neviděl sluníčko,“ zasmál se Jadrný.

První výhru mají tedy Dětmarovičtí v kapse. „Nebylo to snadné. Po těch letních změnách na nás byla upřena pozornost fanoušků, nechtěli jsme zklamat. Každý čeká, jak na tom teď budeme. Doufám, že ty tři body potvrdíme,“ přál by si kouč Dětmarovic.

SC Pustá Polom – SK Dětmarovice 0:2 (0:0)

Branky: 52. a 63. Pospěch. Rozhodčí: Picmaus – Tvardek, Vojkovský. ŽK: 0:1. Diváci: 68.

Dětmarovice: Kotrla – Derík, Hrtánek, Mleziva, Macko – Zahatlan, Kurušta, Ristovský (83. Šipula), Siekiera – Tomáš (77. Beilner) – Pospěch. Trenér: Josef Jadrný.