Jaká je tedy situace posledních dní? Hráči se scházejí na tréninky v nevyhovujícím počtu šesti, sedmi fotbalistů, dosud sehráli jen tři přípravné zápasy. „S tím pak nenacvičíte ani nutné minimum. O přípravném zápase ani nemluvě,“ rozhazuje rukama bývalý kouč Bohumína Marek Poštulka. Ještě týden a půl před začátkem sezony si hráči berou dovolené, na poslední zápas s Šilheřovicemi (3:3) přišlo Poštulkovi osm hráčů a trenérovi přetekl pověstný pohár trpělivosti. Proto se rozhodl na svou funkci rezignovat. „Bohužel – základním předpokladem je, aby samotní hráči měli chuť a vůli trénovat. Ale tu jsem viděl asi tak u pěti hráčů. Mrzí mě to, ale v takových podmínkách já trénovat nebudu,“ podotkl Marek Poštulka. „Pan Poštulka se rozhodl dále nepokračovat, což respektujeme. Vedení klubu jeho rezignaci přijalo. O obsazení trenérské židle nyní jednáme,“ potvrdil Poštulkův odchod předseda FK Bohumín Aleš Kvíčala.

Ten by za současnými problémy nehledal kdovíjakou senzaci. „Dokonce se ke mně doneslo, že bude v tomto týdnu svolána valná hromada, na které dosavadní vedení odstoupí ze svých funkcí, protože s ním nejsou v Bohumíně spokojeni. Ale to jsou jen povídačky, nic takového se neděje. Mám pocit, že někdo těmito klepy usiluje o destabilizaci našeho klubu,“ podotkl Kvíčala. Nicméně připustil, že situace ohledně hráčského kádru není jednoduchá. „Během léta jsme se pokoušeli domluvit s několika hráči, jenže někteří za nás hrát nechtěli a další zase měli přemrštěné finanční požadavky. A my rozhodně nepůjdeme cestou přeplácení hráčů. To by vedlo jen k finančnímu zruinování klubu, Podívejte se, jak dopadly třeba Dětmarovice nebo kde jsou Petrovice,“ poukazuje na nedávné potíže sousedních klubů z Karvinska Aleš Kvíčala.

Ten stále cítí, že ne všichni členové obou bývalých bohumínských klubů i část veřejnosti se nemůže se sloučením bývalých Železáren a skřečoňského Rapidu smířit a neustále potajmu usiluje o rozdělení. „Připadá mi to tak, že by si pořád chtěli hrabat na vlastním písečku. Náš klub ale funguje a fungovat bude. Za pár dní může být všechno jinak. Přijdou čtyři, pět nových posil a bude po problémech,“ míní Kvíčala. Po spojení ŽD Bohumín s Rapidem disponoval nově vzniklý klub FK Bohumín celou řadou hráčů. „Jenže spousta z nich byla v Bohumíně na hostování. Z bývalé Faje jich odešlo asi deset a co zbylo, doplnilo se hráči bývalého Rapidu,“ upozorňuje Kvíčala. Klub nicméně dal dohromady sestavu, která dohrála loňský ročník tak, jak jej dohrála – zachránila se. „Bohužel se zranil gólman Ryl, zranil se i Anastazovský, oba dlouhodobě, odešel Kukuliač a jiní. Třeba Harwot (do Radvanic – pozn. aut.) nebo Prokš (za prací do Irska – pozn. aut.). To jsou nebo byli všechno hráči základní sestavy a my je přece nebudeme přemlouvat, aby v Bohumíně hráli, když nechtějí,“ dodal Kvíčala a jen si povzdechl, že kdysi panovala v klubech úplně jiná atmosféra. „Dneska se každý žene jen za penězi, a to i v těchto krajských soutěžích, kde by to mělo být o radosti z fotbalu. Bohužel ale takový je trend moderní doby,“ mávl rukou Kvíčala.

B tým – to byla v minulé sezoně samostatná kapitola. Účinkování v I.A třídě zahájila sestava, která byla po podzimu vyměněna. Došlo k dalšímu hráčskému průvanu, minimálně deset dalších lidí odešlo, jen minimum pendlovalo mezi oběma dospělými týmy. „Jistě, v minulé sezoně řada hráčů z našeho béčka výkonnostně na první tým neměla, ale určitě se teď najdou šikovní mladí kluci, kteří by šanci v áčku dostat měli,“ domnívá se Kvíčala. Za současnými problémy je podle něj těžké hledat něco konkrétního. „Asi všechno v obou týmech nefungovalo tak, jak má. Ale podobné věci řeší i v dalších klubech, skutečně bych za tím nehledal nějaké senzace. Kromě čtyř hráčů je kádr našeho áčka totožný s tím, který končil jaro,“ upozorňuje znovu Kvíčala. Problémy se sestavením kádru a obsazením trenérského postu se usilovně řeší.

„Zkoušíme získat gólmana Sabelu za zraněného Ryla, z dorostu jsme přeřadili Dendise, z hostování ve Městě Albrechtice se nám vrací Bártek. Pořád hledáme a jednáme, když to nepůjde jinak, doplníme sestavu hráči z béčka,“ vysvětluje předseda FK Bohumín a vyzdvihl alespoň torzo současného A-týmu, který se v Bohumíně připravuje (zhruba 8 lidí). „Tito chlapci zaslouží pochvalu, že trénují. Je jasné, že tréninková účast i morálka nejsou ideální. Problémy máme, hráči jsou na dovolených, další jsou zranění, ale já věřím, že se vše rychle vyřeší,“ zůstává klidný Kvíčala. Uvidíme, jak se situace vyvine, poněvadž Bohumín by měl už teď začít bít na poplach.