Borci v rudých dresech nerozjeli sezonu nijak přesvědčivě a navíc pod taktovkou trenéra Andrey Stramaccioniho stihli vyletět z evropských pohárů hned v úvodu. Jenže ani Karviná nemá bodů na rozdávání.

„Pravda, nemáme jich moc, zkomplikovali jsme si to domácí prohrou s Libercem. Čekali jsme, že těch bodů bude víc,“ přiznal hlavní trenér MFK Jozef Weber.

„Na druhou stranu je naše liga strašně vyrovnaná a nikde není psáno, že ztracené domácí body nemůžeme získat venku. Pokusíme se o to už na Spartě,“ slíbil.

Sparťané jsou letos pro většinu soupeřů dost nečitelní, i vzhledem k neustálým hráčským rošádám v sestavě, které má italský trenér Stramaccioni v oblibě. Bylo pro Karvinské náročné připravit pro utkání vhodnou taktiku?

„Takticky to je o dost složitější,“ připustil Weber. „Navíc Sparta v průběhu sezony měnila i způsob bránění stadardek a podobně, ale pořád je to Sparta, kde je kvalita obrovská a je tam dvacet rovnocenných lidí. Myslím, že kluky nebude třeba speciálně motivovat, vědí, proti komu hrají,“ usmál se Weber.

V žertu trochu zalitoval, že díky (ne)formě Sparty je škoda, že s ní Karviná nehrála už dříve. „Měli během reprepauzy trochu čas na svojí hře zapracovat, ale my tam nejedeme s poraženeckou náladou. Doma jsme s ní v minulém ročníku remizovali, ani na Spartě jsme vyloženě nepropadli, i když jsme tam prohráli 0:3. Hráli jsme s mladým týmem a hodně odvážně,“ vybavil si Jozef Weber průběh zápasu.

Do hlavního města se rád vrátí brankář Karviné Martin Berkovec. V dresu Bohemians zažil povedené sezony. Teď se ovšem představí na Letné.

„Je fakt, že Sparta do sezony nevlítla dobře, nicméně doma je pořád silná a nás čeká pořádná prověrka. Máme dvě porážky za sebou, to není dobré. Je třeba bodovat,“ uvědomuje si Berkovec.

Hrozbou pro jeho bránu by měl být především člen Klubu ligových kanonýrů, snajpr David Lafata. Má na něj Berkovec nějaký recept? „To asi ne. Všichni víme jaký je, že si to své místečko v pokutovém území dokáže vždycky najít. Musíme holt dobře reagovat na situace předcházející jeho případnému zakončení, aby se k němu vůbec nedostal,“ míní Berkovec.

Utkání se hraje v neděli od 18 hodin a přímým přenosem jej vysílá ČT sport.