Upřímně – porážka by byla překvapením. Hanačky jsou totiž v MSFL žen zatím poslední bez bodu.

To však proti Havířovu chtěly změnit a předvedly kvalitní výkon. „Soupeř mě příjemně překvapil. Jeho hra neodpovídala postavení v tabulce,“ uznal trenér Havířovanek Radomír Zábranský.

Na gól tak čekal marně, protože domácí sveřepě bránily a nezapomněly ani útočit. Havířov se musel mít na pozoru.

Druhý poločas však pro něj začal nejlépe, jak mohl. Regecová našla volnou Fukalovou a ta v pádu podstřelila vybíhající brankářku – 0:1.

Pak se s šancemi roztrhl pytel, nicméně oběma týmům scházela střelecká muška. Trefila se už jen havířovská Porembská.

„Nebylo to vůbec snadné. Několikrát nás podržela v bráně Lenka Kuglerová. Nechápu, co Nové Sady dělají na chvostu tabulky. Ještě, že máme Petru Fukalovou, protože ta je vždy tam, kde je jí potřeba. Když je nejhůře, tak Petra pomůže,“ zavtipkoval Zábranský v narážce na vítězný gól Fukalové.

Trenér Gascontrolu poslal do hry i tři juniorky a zejména Petra Kozáková měla v obraně křest ohněm. „Chtěl bych poděkovat hráčkám, které už ukončily kariéru, což jsou Radka Volfová a Lenka Dlouhá, ale stále nám pomáhají, protože s počtem hráček jsme opravdu v těžké situaci. Díky jim!“ poznamenal trenér Zábranský.

FK Nové Sady – Gascontrol Havířov 0:2 (0:0)

Branky: 47. Fukalová, 76. Porembská. Rozhodčí: Zavřel – Kulička, Ehrenberger. Bez ŽK. Diváci: 40.

Havířov: Kuglerová – Porembská, Krokoszová, Denková, Kuzníková – Fukalová, Šoborová, Chrobáková, Najvarová – Volfová, Volná. Střídaly: Kozáková, Dlouhá, Regecová. Trenér: Zábranský.