První polovinu soutěže zakončí karvinští hráči za týden domácím soubojem s odpadlíkem z Dolního Benešova, ovšem ještě 18. listopadu se předehrává první jarní kolo, celkově šestnácté. Karvinští si minulý týden po třech utkáních připsali zase porážku. Olomouckému B-týmu byli ale více než vyrovnaným partnerem.

„Tomu zápasu by více slušela remíza. Měli jsme tři velké šance, při troše štěstí jsme mohli i vyhrát, což by pro nás bylo do závěru soutěže hodně povzbudivé. Ale totéž se dá říci i o zhruba dalších pěti našich zápasech. V nich nám chyběla lepší kvalita v útoku,“ domnívá se asistent trenéra Hajného na karvinské lavičce Miroslav Štěpánek. A má pravdu. Ztráty ze zápasů v Břecavi, Zlíně B, doma s Bystrcí, ale třeba i v Mutěnicích, se do tabulky promítly spíše negativně. Velký počet remíz srazil karvinský celek jeden čas jen tři místa od poslední příčky. V posledních zápasech se však fotbalisté výsledkově i herně zvedli, předváděli bojovnou a obětavou hru, podpořenou dobrou kombinací a zase se vyšplhali zpět do lepší poloviny tabulky.

„Porážka v Olomouci by nás proto srazit neměla. Jak říkám, za výkon jsme si zasloužili bodovat, možná i vyhrát, tak teď snad zase navážeme na předešlé výsledky,“ přál si před domácím dvojbojem s Jihlavou B a Dolním Benešovem asistent Štěpánek. Karvinští berou jen 6 bodů, které by je mohly vrátit do elitní pětky v tabulce. Zápas Karviná – Jihlava B začíná dnes, v sobotu 3. listopadu od 14 hodin.