Jestliže naposledy proti Šenovu předvedli slávisté bídný výkon, tentokrát zahráli výborně a jen neproměňování čistých šancí je stálo bodový zisk na půdě heřmanického favorita.

„Nevěřícně jsme zírali na to, jak přehráváme domácí, kteří mají o třicet bodů víc než my. I ostravští diváci na to hleděli s úžasem. Kluci předvedli opravdu skvělý výkon, bohužel se to neprojevilo výsledkově, ale nevadí. Pokud jim to vydrží, brzy to někdo odskáče,“ pochvaloval si sekretář orlovského klubu Bronislav Schimke.

Jen v první půli měli hosté na kopačkách dvě jasné tutovky. Celkově si vypracovali pět vyložených šancí. Domácí byli produktivnější a trestali individuální chyby Orlové.

První gól dali po otočeném autu do rozhozené orlovské obrany, další padl z penalty. „Skóre mohlo být příznivější, kdybychom proměnili opravdu jasné šance z malého vápna. Je to škoda, protože jsme měli na to získat tady nějaký ten bod,“ litoval Schimke.

Slávisté se gólově prosadili až za stavu 3:0, a to už bylo pozdě. Nicméně výkonem jasně odmítli roli outsidera soutěže. Příkladně bojovali, vyhověli si kombinačně, nevypustili žádný souboj.

„Chce to zvednout hlavy. Ten černý scénář, který jsme si v zimě malovali, by nemusel platit. Věřím tomu, že se kluci výsledkově chytí. Sami se přesvědčili, že na to herně mají,“ uznal Schimke.

FC Heřmanice – Slavia Orlová 3:1 (2:0)

Branky: 34. z pen. a 59. Opata, 5. Tomšů. Rozhodčí: Laštuvka – Tabášek, Smetana. ŽK: 1:3. Diváci: 120.

Orlová: Silber – Koník (70. Jurček), Věčorek, Kempný, Schimke – Wilfried Jr., J. Renta (62. Holoubek), Matušík (87. Šoustek), N´Da – Hruška, D. Renta. Trenér: Jiří Jurčík.