Místo, aby si pomohl výhrou nad sestupujícím Šumperkem, tak s ním pouze remizoval a patrně to bude právě rezerva Karviné, která Šumperk doprovodí do krajského přeboru.

Karvinští do utkání nastoupili bez áčkových hráčů, kteří již pomalu nastupují dovolenou, zato opět s několika hráči ligového dorostu, jemuž právě skončila sezona.

Úvodních dvacet minut se ve velkém vedru neslo ve znamení špatných přihrávek. Hosté byli lepší a vypracovávali si nebezpečné šance, především po standardních situacích.

„Tento úsek hry nám vůbec nevyšel. Chtěli jsme na Šumperk vletět, držet míč, jenže to nám vůbec nešlo. Šumperk hrozil ze standardek a také nám oba góly dal právě po nich," pokrčil rameny Marek Bielan, jeden z trenérů karvinského týmu.

Domácí na vedoucí gól Skopala reagovali skvěle a skóre otočili. Šumperští měli problémy hlavně se zastavením mládežnického reprezentanta Kurušty. Náskok ale do půle domácí neudrželi. V první minutě nastavení se hosté zásluhou Reichla opět prosadili po rohovém kopu – 2:2.

Tento stav se už do konce utkání nezměnil, přestože domácí převaha byla zjevná. Karvinští mladíci byli lepší a živější, v kombinaci aktivnější, jenže jim scházel klid v koncovce. „Dá se říci, že finální fáze selhala. Vlastně jsme si nevytvořili žádnou tutovku, poslední přihrávka byla vždy zbrklá a nepřesná. A na držení míče se bohužel nehraje," zalitoval Bielan.

Podle něj chybí mladému týmu hlavně zkušenosti, díky kterým by dokázal v závěrech zápasu vytěžit nějaký ten bod navíc. „Ty ale přicházejí až s určitým počtem zápasů mezi muži. Teď nám nezbývá než vyhrát ve Valašském Meziříčí a doufat v zázrak," zakončil Bielan.

MFK OKD Karviná B – SAN-JV Šumperk 2:2 (2:2)

Branky: 40. Siekiera, 44. Uher – 23. Skopal, 45(+1). Reichl. Rozhodčí: Handlíř. ŽK: 3:3. Diváci: 50.

Karviná B: Pastornický – Taraba, Káňa, Janík, Berešík (83. Nowinski) – Duda, Koutný (64. Ryšavý) – Uher (64. Procházka), Siekiera, Puchel – Kurušta (73. Molnári). Trenéři: L. Vlk a M. Bielan.