Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Baník i Karviná šlapou. Jan Wolf říká: Výsledky berme s pokorou

Karviná, Ostrava - Na nedostatek práce si Jan Wolf v posledních deseti měsících rozhodně nemůže stěžovat. Muž, který stojí za velkým vzestupem fotbalu v Karviné, totiž přijal nabídku nového majitele Baníku Ostrava Václava Brabce a od ledna vykonává funkci předsedy představenstva v tomto tradičním českém klubu.

6.10.2016
SDÍLEJ:

Jan Wolf se přesouvá z pozice předsedy představenstva MFK Karviná do téže pozice v Baníku Ostrava.Foto: Ivo Dudek

„Věřím, že se nám společně podaří Baník vrátit tam, kde patří, což je do první ligy," říká Jan Wolf, který si v klubu MFK Karviná ponechal funkci předsedy dozorčí rady.

„Mé pozice v Karviné i Baníku jsou ale doopravdy spíše poradenské a jak se někdy říká volnočasové. Starám se hlavně o kontrolu financí, to je má parketa a prostor, kde jsem pro oba kluby prospěšný, a snad mohu říct i silný," říká Jan Wolf, který je také náměstek primátora Karviné.

Jak časově všechny tyto funkce zvládáte?

Abych byl upřímný, tak jsem nečekal, že to bude tak náročné. Hlavně první měsíce po nástupu do funkce v Baníku byly logicky hodně hektické. Ale nyní se mi zdá, že se nám daří pomalými krůčky klub stabilizovat. Mou výhodou určitě je, že se starám hlavně o finanční věci, kde mohu zúročit i své zkušenosti z působení v MFK Karviná. Jednou z podmínek mého příchodu navíc bylo, že oba kluby bude sportovně řídit výkonný management. V Karviné to má na starosti Lubomír Vlk, v Baníku Dušan Vrťo.

Nyní je v první lize reprezentační přestávka, takže byste měl mít volnější program…

(usmívá se) U mě to tak není, že bych se striktně držel termínů fotbalových zápasů. Chodím pravidelně na domácí zápasy Karviné a Baníku, ven jezdím jen výjimečně. To už se raději zajdu podívat na mládežnické výběry, což je z mého pohledu taky hodně důležité.

Výsledky Karviné i Baníku vám ale musí dělat radost …

Práce a nálada v každém fotbalovém klubu je vždy odvislá od výsledků, to si nemusíme nic nalhávat. Když se vyhrává, tak i práce jde všem, jak se lidově říká, od ruky. I když jsou oba kluby ekonomicky i sportovně samostatné, tak samozřejmě mě těší, že se zatím oběma celkům daří. Když budu mluvit jako ekonom, tak pro oba kluby je klíčové, že se může opřít o podporu měst, resp. Moravskoslezského kraje. Bez tohoto pevného a dlouhodobého partnerství by kluby nemohly mít prvoligové ambice.

Fotbal ale není vždy jen o penězích, sportovně se oběma klubům start do nové sezony vydařil.

Sám jsem takové výkony ani nečekal. Ale berme výsledky Karviné i Baníku s velkou pokorou a užívejme si je. Fotbal je v tom strašně krásný, ale také krutý, že za dva nebo tři týdny může být vše jinak. Na každý tým přijde během sezony slabší chvilka, ale věřím, že oba celky dotáhnou podzim do úspěšného konce.

Pojďme nejprve ke Karviné. Co vám udělalo větší radost: otevření nového fotbalového stadionu, nebo dobrý start týmu v lize?

Já myslím, že to jsou spojené nádoby, protože právě moderní zázemí nového stadionu nám hodně pomohlo už v létě, kdy se sportovní úsek klubu snažil tým posílit. Jednání s hráči bylo většinou mnohem snazší než v minulosti. A nešlo jen o to, že jim klub mohl nabídnout hrát nejvyšší soutěž, ale právě také i to, že se nám podařilo dotáhnout výstavbu moderního fotbalového stánku. A příjemně jsem překvapený i tím, jaký je v Karviné o fotbal zase zájem. Atmosféra na zápasech tam je o poznání lepší, než jakou jsme zažívali v minulých sezonách. A velkou radost jsem měl i z jedné další věci.

Z jaké?

Že se mi podařilo přemluvit k návratu Honzu Laštůvku. Vážím si toho, že dal přednost Karviné před některými zahraničními nabídkami. A to říkám i s vědomím, že s ním máme gentlemanskou dohodu, že může v případě zájmu prakticky kdykoliv odejít. Pro celou Karvinou to byla a je taková třešnička na dortu, že právě Honza, jako nejslavnější odchovanec klubu, byl u toho, když jsme otevírali nový stadion.

Baník Ostrava vede druhou ligu. To se v létě moc nečekalo…

To není podstatné, hlavní je, že se týmu daří. Druhou ligu dobře znám a vím, že to je velmi specifická a náročná soutěž. Nejhorší, co by se teď mohlo stát, by bylo, že bychom si už začali myslet, že je o postupu rozhodnuto. To v žádném případě není, bude to ještě velký boj.

V čem vidíte hlavní přednost Baníku?

Viděl jsem všechny domácí zápasy a tady to je zcela jasné a zřejmé. Jsou to fanoušci, kteří týmu neuvěřitelně pomáhají. Troufám si říct, že bez takové podpory by Baník nebyl v čele. Doopravdy je úžasné, že lidé za klubem stojí i po sestupu do druhé ligy. A pro nás všechny, co v klubu pracují, to je i taková odměna nebo spíše důkaz, že to má smysl. Fotbal se má hrát pro lidi a v Baníku to tak prostě je.

Dojde podle vás příští rok na souboj Baníku a Karviné v první lize?

Asi nejsem sám, kdo by si to hodně přál. Oba kluby ale mají zatím za sebou jen vydařený start, sezona bude ještě dlouhá a náročná. Ale taky už řadu měsíců tvrdím, že pokud nebude Baník Ostrava zase hrát dlouhodobě první ligu, bude mít celý region velký problém. I když jsem z Karviné a klub se nám z krajského přeboru podařilo dostat až do první ligy, tak se dívám na věci realisticky. Karviné budu vždy fandit a pomáhat k tomu, aby hrála první ligu, ale silným regionálním klubem s pohárovými ambicemi musí být Baník Ostrava. A to kvůli historii i skvělému diváckému zázemí.

Autor: Aleš Uher

6.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Richard Balcar dosáhl na životní úspěch.

Richard Balcar dosáhl životního úspěchu

Ilustrační foto.

Ve vlaku hořelo. Okolnosti vyšetřuje policie

Nebezpečný recidivista vyhrožoval zabitím dítěte. Podle policie pouhý přestupek

Havířovská veřejnost ztrácí iluze o pravém poslání policie, která zřejmě čeká, až nebezpečný 13x soudně trestaný a nevypočitatelný feťák Filip K. skutečně někoho na ulici zabije. 

Poznáte mladé ženy, které si z bankomatu měly vybrat cizí peníze?

Havířovští policisté šetří krádež dámské peněženky. Žena nakupovala v jednom havířovském marketu a v nákupním vozíku si nechala batoh a nákupní tašku. V nestřeženém okamžiku jí někdo odcizil peněženku, ve které měla mimo jiné i platební kartu.

Přípravu stavby průmyslové zóny Nad Barborou brzdí soudní spor

Karviná – Rok od nástupu nového vedení kraje se příprava stavby průmyslové zóny Nad Barborou nijak neposunula. Hejtman Ivo Vondrák na toto téma Deníku řekl, že se již naplánovanou smlouvu o přípravě zóny nepodařilo realizovat, protože nebyl splněn předpoklad, že pozemky pro zónu budou sceleny.

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

V Česku pátý den po sobě padaly teplotní rekordy. Nová maxima dnes hlásí 25 ze 144 stanic měřících 30 a více let, většinou v Moravskoslezském a Zlínském kraji, kde bylo i přes 22 stupňů Celsia. Nový rekord si ale připsala i Labská bouda v Krkonoších. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení