Havířovské fotbalistky poznaly po více než třech letech hořkost porážky na domácí půdě. „Soupeř byl velmi kvalitní,“ musel uznat trenér Gascontrolu Radomír Zábranský.

Jeho tým zaspal úvod, neboť po dvaceti minutách to bylo 0:3. „Jihlava skvěle kombinovala, my měli v obraně den otevřených dveří,“ popsaly kysele první minuty.

Havířovanky se ale nevzdaly a ještě do poločasu upravily skóre do hratelné podoby. „Sice jsme snížili, ale spokojen být nemůžu, protože jsme i tak zahodili několik vyložených šancí,“ komentoval první půli Zábranský.

Ta druhá již byla v havířovské režii. Vysočina opět odskočila na dvě branky, ale domácí tým srovnal na 4:4 a sahal po vítězství.

Přikoval Jihlavu před jejich šestnáctku a ostřeloval bránu. Obrovské šance spálily Waszutová a Břenková, domácí fotbalistky netrefily ani již prázdnou branku Jihlavy, a tak dvě minuty před koncem přišel trest po brejku Stibůrkové.

„Myslím si, že s tak kvalitním a silným týmem jsme doma v posledních třech čtyřech letech ještě nehráli. Jejich běhavé a lehkonohé hráčky jsou na tom i skvěle po technické stránce. Bohužel nám nevyšel úvod, třígólové manko jsme sice smazali, ale stálo nás to hodně sil,“ přibližoval havířovský kouč, jenž ocenil i bezchybný výkon rozhodčích.

„I tak musím holky pochválit za dřinu a bojovnost. V tom špatném počasí promrzly na kost, ale odjezdily to na sto procent. Nicméně se ukazuje, že soutěž šla výkonnostně nahoru a každé podobné zaváhání, jaké nás postihlo v první třetině zápasu, nás může stát body, což se dneska i stalo,“ uznal Zábranský, který s týmem pojede domácí porážku napravovat do Zlína, což je další tým, který loni v soutěži chyběl, a který se ukazuje ve velmi dobrém světle.

Gascontrol Havířov – Vysočina Jihlava 4:5 (2:3)

Branky: 23. Břenková, 42. z pen. Pochylová, 66. Mikysková, 71. Najvarová – 21. a 56. Poláková, 9. Paulíčková, 17. Macháčková, 88. Stibůrková. Rozhodčí: Dziubová – Wojaczek, Porembski. Bez ŽK. Diváci: 50.

Havířov: Sikorová – Porembská, Kuzníková, Pochylová, Krzikalová – Fukalová, Waszutová, Mikysková, Vítková – Břenková, Najvarová. Střídaly: Kuglerová, Volná, Míčková, Vytřensová, Šoborová, Denková. Trenér: Zábranský.