Přestřelka pro Dobratice

Dolní Lutyně – S fotbalisty Dolní Lutyně je to čím dál horší. Když už se zmůžou na tři góly venku, tak čtyři dostanou a zase prohrají.

23.9.2015

Fotbalistům Dolní Lutyně to nejde.Foto: Libor Pristáš

„Není to ideální, ale zatímco v minulém kole jsme proti Datyním opravdu neměli šanci, tentokrát jsme si minimálně bod zasloužili," poznamenal úvodem trenér Lutyňských Jiří Skála a na jazyku mu zůstala hořká pachuť z výkonu rozhodčích, kteří – kulantně řečeno – nebyli jeho týmu zrovna nakloněni.

Dobratice, tak jak je jejich zvykem, zahájily divoce a ve 20. minutě se ujaly vedení. Po rohovém kopu odkopl balon z brankové čáry Ochodek a arbitr Trojan po pěti sekundách váhání odpískal gól. Údajně už byl balon za brankovou čarou. „Nevím, jak to mohl ze dvaceti metrů vidět. Ani pomezní nic nesignalizoval," nepozdával se Skálovi první gólový okamžik.

Hosty branka - nebranka otřásla, takže zanedlouho inkasovali znovu. Už regulérně. „Po poločase jsme byli zprvu skleslí, ale vyhecovali jsme se s tím, že nemáme co ztratit a ještě domácím můžeme zavařit," vyburcoval Skála své svěřence a ti opravdu zahájili druhou půli výborně, a sice Pěgřimovým snížením na 2:1. Chyba byla, že Lutyně dovolila domácím brzy znovu odskočit. „Byl tam nedůraz, nepokryli jsme volné hráče, ale ani pak jsme nic nevzdávali," ocenil Skála přístup svých svěřenců.

Nitka pak dvěma góly skóre srovnal a hosté byli na koni. Když už se nadechovali k obratu, udělali další chybu a inkasovali počtvrté. Pak jim ještě rozhodčí vyloučil Twrdého. „Teď už opravdu nevím, koho v dalším zápase postavím do základu, protože náhradníků moc nemáme. A před utkáním se nám během rozcvičky ještě ke všemu zranil Klemiš," zoufal si Skála. Situace Lutyně začíná být na pováženou.

TJ Dobratice – Sokol Dolní Lutyně 4:3 (2:0)

Branky: 22. a 56. Somr, 20. Klesniak, 75. Marián Causidis – 62. a 72. Nitka, 50. Pěgřim. Rozhodčí: Trojan – Slaný, Kolečkář. ŽK: 1:4. ČK: 80. Twrdý (D. Lutyně). Diváci: 200.

D. Lutyně: Šajer – Hrachovec, Tvwrdý, Mančař, Szkuta – Wita, Nitka, Huňař (34. Fismol), Ochodek – Pěgřim, Havlásek (87. Jantoš). Trenér: Jiří Skála.

23.9.2015

Volby v Žermanicích na Frýdecko-Místecku.
3 14

Muž si dělal selfie a pak zpřeházel volební urnu. Řeší se platnost voleb

Volby 2017 v Orlové

Volby jsou rutina, vyžadují však trpělivost, říká dlouholetá komisařka

Marek Janečka: Třetí žlutá? Nezájem

Karviná – Fotbalový dříč uprostřed karvinské zálohy, to je fotbalista Marek Janečka. Dnes čeká jeho partu těžký zápas na teplických Stínadlech (od 17 hodin).