Karvinští vyhráli nad třetiligovým soupeřem 4:3, přičemž zápas mohl skončit klidně 10:5. Domácí zahodili neuvěřitelné množství vyložených šancí, až se stovka diváků chytala za hlavu.

Pokud domácí chtěli, aby je zápas připravil na mistrovskou soutěž opravdu kvalitně, pak se to povedlo téměř dokonale. Ostravané domácím nedarovali absolutně nic včetně tvrdších faulů. „S Vítkovicemi je to pokaždé vypjaté, už na podzim v poháru to tak bylo. Ale to je dobře, kluci si aspoň nemohli dovolit nic vypustit, makali nadoraz," poznamenal po zápase trenér Karviné Jozef Weber.

S první půlí ještě spokojenost vyjádřit nemohl. „To vůbec ne. Třikrát jsme inkasovali, přičemž jsme lehkovážně ztráceli míče uprostřed hřiště a Vítkovice nám pak chodily do brejků, se kterými jsme si nevěděli rady. Nebylo to jen o obraně," upozornil Weber.

Z karvinského pohledu na tom byla lépe ofenziva, ve které se domácím začíná po příchodu opavského Pospěcha dařit. S konkurencí za zády se zvedly i výkony Urgely, kterému to v přípravě střílí. „Jo, v útoku to šlo příchodem Zbyni Pospěcha nahoru. Urgy nás táhl tu první sezonu, co tu byl, teď se v přípravě zvedl a oběma to jde. To je pro mužstvo jedině dobře," mínil po zápase kapitán Karviné Pavel Eismann.

Karvinští fotbalisté (ve žlutém) mají za sebou vítěznou generálku proti Vítkovicím.

Proti Vítkovicím si domácí místy vytvářeli až drtivý tlak, ale zahazovali i nemožné, jako třeba přestřelení prázdné brány. „Šancí bylo opravdu hodně, ale i soupeř jich měl několik. Složením mužstva je to spíš druholigový soupeř než třetiligový," ocenil kvality Vítkovic Weber.

Karvinský kouč si pochvaloval přechod do útoku. „Tam jsme byli dobří, po stranách, jak to chceme hrát, nám to šlo a věřím, že nám to bude fungovat i na jaře. Máme tam na to dobré typy hráčů, jsou tady Puchel, Moravec, Duda i Estonec Puri, ten se s tím ještě musí sžít, ale všechno to jsou hráči, kteří jsou schopní hrát rychle a dobře dopředu. Zkvalitnila se nám i útočná fáze obecně a v zimě tam šla vidět síla, to jsme po podzimu potřebovali," uzavřel přípravné období Jozef Weber.

MFK OKD Karviná – MFK Vítkovice 4:3 (1:3)

Branky: 40. Pospěch, 52. Moravec, 84. Budínský, 90. Juřena – 5. a 42. Musiol, 26. Kovařík.

Karviná: Pindroch – Janečka, Sedlák, Hošek (50. Krbeček), Eismann – Šisler (67. Glaser) – Puri (46. Duda), Moravec, Budínský, Puchel (46. Urgela) – Pospěch (55. Juřena). Trenéři: Weber a Mucha.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nemusí zveřejňovat celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si tak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.