„Konečně jsme prolomili střeleckou smůlu, leč nestačilo to ani na bod. Naše problémy trvají,“ dodal mrzutě trenér Bosporu Marek Poštulka poté, co se jeho tým nedočkal výhry ani na osmý jarní pokus.

Musel se obejít bez potrestaného brankáře Jakuba Švrčiny, který viděl v derby s Havířovem červenou kartu.

Start do utkání hosté vyloženě prospali, když po pěti minutách zahrávali domácí rohový kop, Wludyka našel centrem hlavu Škoríka, který si užíval absolutního nezájmu bohumínské obrany a hlavou otevřel skóre – 1:0.

Gól borce Bosporu probral, takže Halaška srovnal chytrým padáčkem přes brankáře Prepsla, jenže ve 25. minutě přišla další standardka Frýdlantu a další gólová pohroma. Šafner dělovkou málem protrhl síť – 2:1.

I na tuto branku hosté odpověděli. František Hanus poslal míč do uličky Halaškovi, který s nevídanou jemností znovu přeloboval padajícího Prepsla – 2:2.

Bohumínu se staly osudným domácí rohy. Po tom dalším se ještě Hrdlička netrefil, ale následný rohový kop Wludyky proletěl celým vápnem až na zadní tyč, kde číhal Šafner – 3:2.

„Do druhé půle jsme nastoupili aktivněji, jenže šance chyběly,“ připustil Poštulka. Činit se naopak musel gólman Baráni, ale i tak po hodině hry kapituloval počtvrté.

Bohumínští se zmohli už jen na korekci. Takticky hrající Frýdlant jim víc nedovolil. „Standardky jsme bránili jako žáčci, dali jsme domácím hezký dárek. Nebodovat na tři góly venku je trestuhodné,“ zlobil se Marek Poštulka.

Jeho tým ale v ohrožení sestupem není. Zatím.

BFK Frýdlant n. O. – Bospor Bohumín 4:3 (3:2)

Branky: 25. a 44. Šafner, 5. Škorík, 61. Wludyka – 7. a 39. Halaška, 77. Padých. Rozhodčí: Galásek – Duda, Kotala. ŽK: 0:4. Diváci: 325.

Bohumín: Baráni – Šiška, Leibl, Košťál, Baculák (66. M. Hanus) – Halaška, F. Hanus, Palej (46. Padých), Vaclík, Jakubov (62. L. Poštulka) – Jatagandzidis. Trenéři: M. Poštulka a Kempný.